October 5, 2010

5.oktoober, pärast

Kella kaheks kobisin filmi loengusse..Rääkisime filmist kui (ohkurja ma juba ei oska eestikeelseid väljendeid..) kujundist? Ja siis kuidas erinevaid asju/olukordi filmidest kujutatakse. ja et film ei ole kunagi päris elu, vaid selle kujutis. Film ei ole kunagi "tõeline". Ühesõnaga, see on ilgelt selline teema, et vahepeal jooksis juhe kokku. Reaalselt, läks päris filosoofiaks kätte. Et noh tegelt on ju keel ka ainult kujund ja miskõik ja miskõik. Siis rääkisime mida näiteks kujutab meestegelane (mis iganes ta nimi ka oleks) "Lost in translation"is, et joob viskit ehk kujutab kõrgemat ja rikkamat ühiskonnakihti, teatud vanust, dzentelmenlikkust ja mida kõike.. ilgelt keeruline oli. Okei, mitte ilgelt, aga mõelda filosoofiliselt ja inglise keeles korraga, nõuab rohkem keskendumist..

Kell neli algas teatri loeng. See, noh, see onu on endiselt maailma kõige ägedam! Päriselt, ma lihtsalt ei oska teda kirjeldada. Aga teatris me ei rääkinud midagi uut ja huvitavat, ei õppinud midagi.. Lihtsalt onu tegi sissejuhatuse ja rääkis, et keskendume küsimustele, et "What is theatre? What could theatre be? And how to study theatre?" ja siis ta rääkis, et peame kaks kallist raamatut ostma ja tuletas vähemalt 5korda meelde, et ostke teatripassid ära.. ja siis rääkis veel, et kui tubli ta on ja et tegi meile handbooki hästi põhjaliku kursuse ülevaate. ja siis lõpuks rääkis raamatukogutädi, kuidas raamatukogu otsingu süsteemi kasutada

Ja siiis käisin pildistamas. Läksin muidugi taas veits hilja.. Aga mõned ägedad taevad puude vahelt ja mõned ägedad mäekesed sain vist natuke nagu pildile. Tuleb ette võtta ja mereäärde päikeseloojanguks minna, homme näiteks. Jah.

5.oktoober, enne

We have been notified by the Estates Department that there will be works carried out with the water meters for Penglais Campus on Thursday 7th October 2010 between the hours of 2.00pm and 3.30pm. They have made us aware there could be a slight discolouration with the water due to possibly some sediment in the pipe that may be disturbed with the valve operation. Slightly coloured water is still safe to drink due to the chlorine in the water, but if this occurs the Estates Department recommends users run the tap for 5 minutes and it will run clear. If anyone spots more than slight discolouration or it does not run clear after 10 minutes then please contact Cwrt Mawr Reception who will report the fault.

--

No, kurja. "water is still safe to drink" Miks on siis kraanikaussidel algusest peale kleepsud, et "not drinking water"? PHÄH. Ja kloori lõhna on juba KAUGELE tunda..

October 4, 2010

4.oktoober

Ohboy, ohboy, ohboy.

Esimene asi, kell 12, oli Film viewing. Kui paljudel on loengud kinos? Noh, mul oli, esimene loeng :D Tähendab, ega meile palju ei räägitud, lihtsalt, et loe module handbooki. Ja siis me vaatasime filmi. "Lost in translation". Hea film on, naljakas, hea. ja ma vahepeal ilgelt paanitsesin, et mis kell on, sest ideeliselt peaks filmi vaatamine lõppema 15.00 ja 15.00 peaks algama ka stsenograafia workshop.. Paanitsesin ilma asjata.. Kinost sain välja kell 14.04 umbes, oih. Iga nädal vaatame siis filme, enamus filmidest ma pole midagi kuulnud.. Nojah, eks siis näis..

Aga stsenograaafia! Opaaa! See oli äge. See oli üsna see, mida ma ootasin (pärast eile õhtust readeri lugemist). RUUM oli põhiteema. Noh, alguses muidugi mäng, et õpime üksteist tundma, aga seegi oli vist pisike ruumi tunnetus tagamõttega.. nojaa siis me rääkisime, et mis on ruum ja kas see üldse saaab tühi olla, et alati on ju ruumil lõhn ja seinad on näiteks mingist materjalist ja ruum on soe või külm ja noh.. igast värki. Ja siis me tegime Peter Brooki "tühja ruumi" algus sõnade järgi.. Et võid võtta tühja ruumi ja öelda, et see on lava ja siis kui üks inimene kõnnib läbi ruumi ja keegi teine vaatab, et siis seda võib juba nimetada etenduseks. (halb tõlge, aga nooo põhimõtteliselt). Siis me olimegi pisikestes gruppides, meid on kokku 16, niiet tõesti kolmesed grupid :D ja mõtlesime mooduseid, kuidas läbi ruumi liikuda ja kuidas meid pealt vaadataks. Ooo, ma sattusin kokku inimestega, kelle elumõte ongi siukeseid asju välja mõelda :P Miljard ideed - inimesed järgnevad meile, keegi on liikumatult ja kõik võivad teda katsuda ja ruuuumi tunnetada, pealtvaatajad on keskel ja kogu tegevus toimub ümber nende, pealtvaatajad lamavad maas ja näevad ainult jalgu jnejnjenje.. Lõpuks me tegime siiski nii, et kui meie kord oli, siis üks meist karjus, et keskel on sügav auk ja tuleb hoida äärtesse, et mitte alla kukkuda! (kõik mängisidki kaasa ja oli näha hirmu nende silmi :P) ja siis me kolmekesi üritasime kuidagi augu ühest otsast teise jõuda.. :D:D Tühi ruuum and your imagination.
Ja siis anti igale grupile mingi koht hoones, kus me pidime samamoodi tegema. Täitma ruumi. Meile anti keerdtrepp hoone küljes, väljas, tuul, päike tekitamas varje jm. Metalltreppidel mängisime pigem heliga. Mina juhatasin inimesed õue, paugutasin ukse kinni ja jätsin nad nii veidi abitusse seisundisse. Samal ajal kui üks tuli ülevalt alla ja teine alt üles, samal ajal erinevaid helisid tekitades. Jeaaah. Eks tehti igast vahvaid asju ja sellest tunnist jäi küll naeratus näole! Ilgelt veider siiski, et selline ongi ülikoolitund, aga noh järgmine kord me hakkame valgusega tegelema. Juhendaja ütles, et annab meile draamateksti, kus esimesed (ei tule see sõna meelde, kirjaniku märkmed lavastuse ja stsenograafia kohta ühesõnaga) märkmed? on, et "A person. A forest."

Ilgelt äge on olla. Ilgelt äge!

(ja 16st inimesest leian feisbuukist ühe? Sest teiste nimelisi on lihtsalt mingi 20? ja kõigil on pildiks umbes kass?)

October 3, 2010

3.oktoober

Yvette ja Anni ütlesid, et nad on rääkinud ja näinud ühe korra meie 7. toakaaslast, paar päeva tagasi ja rohkem pole kuuldud ega nähtud.
See tüüp on ilmselgelt veider.

October 2, 2010

2.oktoober


Pool päeva lihtsalt passisin niisama.
Ja siis leidsin, et on aeg seiklema minna ehk lähme-otsime-Morrisonsi-üles!
Ohsapoisss! Ma nii kahetsesin, et ma fotokat kaasa ei võtnud, niiniii ilus. ja siis ma jõudsin mäe tippu ja asi hakkas alla poole minema ja woooooww, kui ma mõtlesin, et mägi, mis toob linnast kämpusesse on järsk, siis..no ma ei tea, mis see oli siis :D Pildilt on näha, et teed pole näha, sest see noh, läheb otse alla...
Ilgelt jube oli alla minna ja alla jõudes vaatasin üles ja põhimõtteliselt oligi nagu sein ees. päris jube, mõtlesin jubedusega, kuidas ma pärast sealt üles hakkan roomama..
Ühesõnaga jõudsin õnnelikult Morrisonsi ja ohsapoiss, mis mõnus pood! Siuke valik, et sure ära! Üliäge, nagu päris juba :D Sain isegi pestot ja igast muud kraami, Disney printsesside, Karupoeg Puhhi, Tinker Belli ja Shreki kujulisi makarone (no ma ju lihtsalt PIDIN ostma).
Vot ja siis kaalus mu poekotike juba pääris palju ja ma mõtlesin, et rohkem ei jaksa tassida ja hakkasin tagasi tulema. Vaatasin õudusega mäge..ja otsustasin ringiga minna, ka see tõus võttis võhmale, kuigi oli paljupalju laugem.. Jõudsin samasse kohta, kus ma üks päev käisin, nonäedsasiis :D Hakkasin iPhoneist musa kuulama ja omaette ümisedes jõudsingi koju. Köögis on taaaas party, aga Myron nägi Ashi, kes tuli taas oma sõprade ja miljoni joogiga ja sõimas ta läbi :P ja käskis, mitte nii suurt segadust tekitada :P:P

October 1, 2010

1.oktoober, öö

Naersin kreeklase üle. Kirub inglast. Ilgelt naljakas on XD Pean talle meelde tuletama, et t ahommikul Ashi killiks :P:P tüüp on oma sõpradega meie köögis laamendanud, joonud 6 pudelit viina ära + hunnik õlut + siider + rumm :D JEE!

Ja otsustasime, et meie 7. toakaaslane on ilmselt Casper the friendly ghost (, kuigi nad ükspäev olid otsustanud, et meie 7.toakaaslane on tolmuimeja, tal on mingi nägu ka peas ja mingi nimi peal XD)

1.oktoober

Jooksin edasi-tagasi mäest üles-alla. Päris väsinud olen täna.
Sain vähemalt 2 readerit ära ostetud, teatripassi ära ostetud ja laenupaberid ära saadetud. Üks reader tuleb veel osta, veel pabereid saata laenule, PAT testide eest maksta jne. Raharöövlid.

Õhtu pühendan readerite lugemisele, niii põnev, niii põnev!

And let's celebrate! Umbes täpselt nädal tagasi olin ma esimest korda oma toas!