October 11, 2010

11.oktoober

Aat ja Laur helistasid 10.oktoobril kell 22.00, neil oli juba päev alanud.
Kohalikul ajal 00:00 avasin Marina kaardi, mis ime kombel jõudis juba laupäeval kohale. Naersin tükk-tükk aega!
Mängisin veel öösel pimedas iPhone'i ja veepudeliga, teemaks "A figure. A forest." Uni.
Hommik - imelikud 4 minuti tagant ärkamised ja mõtlemised, et olen juba hiljaks jäänud. Vale puha.
Hommikune film. "Citizen Kane". Aastast 1941, mustvalge, väidetavalt kõigi aegade parim film. Möh? Anti ülesandeks väljamõelda, miks kriitikud nii arvavad? Mina arvan, et kriitikud olid lihtsalt puuga pähe saanud kui seda filmi nägid..või olen ise lihtsalt niiii loll. Ei tea. Valgusega oli küll ägedalt mängitud, jah. (eriti märkasin seda, sest stsenograafias ju ka valguse teema).. Ei mõistnud ühesõnaga.
Film läbi jooksin Parry-Williamsi ette, Kristinaga kokku saama. Ta naeratab mulle kaugelt juba ja ilgelt kavalalt. Möh? Jookseb, kallistab, annab Kinder üllatusmuna! YAY! Ma olen juba mitumitu nädalat seda saada tahtnud! Nii äge. Läksime ostsime endale teatripiiblid. Oh, kui jube raske see ikka on. Säästsime 4 naela, jej. Vähemalt on see mure kaelast ära.
Kristina leidis, et peaks ikka passipilte ka tegema. Läksime Unioni alla, kus on masinad. Jändasime tükkkkaega, sest sellele masinale ei meeldinud Kristina 5 naelane. Nojah. Siis ma juba jooksin stsenograafiasse.
Valgus. Ehhe, äge oli. Kõigepealt tegime "A figure. A forest". Minu grupis (uued grupid muidugist) läks peale minu idee. JEEE! Et rahvas kogunes ruumi keskele, maha, istusid üksteisele hästi lähedal, silmad kinni. Ja siis me kolmekesi tiirlesime nende ümber, hästi lähedalt, et nad tunneks, et keegi möödus. Hästi kaugelt. Tegime IGASUGUSEID hääli. Olime ägedad. Ägedamad kui teised. Pärast kasutati meie ideed ära. Mwhaahahaha. Ja siis mängisime valgusega. Ja meie grupil ei tulnud enam ühtki tarka mõtet. Haaahaa. Käisime kõik mobiilid käes, igasugused asjad, mis teevad varje käes, osadel taskulambid, osadel tikud/tšäksid, mõni fotokavälguga. Ja lõpuks mängisime vanaaegse (haaahaa) projektoriga. Ja lõpuks olime kõik niii loiud, et meid lasti 17 minutit varem ära, oih.
Tatsasin koju. Ja tundsin, et ma siiski peaks koooki tegema. Tuhnisin siis kokaraamatutes. Vahepeal rääkisin emme-issiga. Meow :) Siis helistas Aat uuesti (tähendab, tegelt nii Emps kui Aat helistasid mulle tunni ajal miljard korda. Phäh, õnneks meil olidki kõigil telefonid väljas ja valged, et siis noh, plnud hullu..). Ma aimasin juba tunnis, miks Aat helistab ja niii oligi. Kaunite inimesed laulsid mulle sünnipäeva laulu :) jube ilus oli :) Ma küll väga hästi ei kuulnud, mis te mulle seal rääkisite ja soovisite, aga jube ilus oli ikka! Ja siis nad viskasid mind e. Ada telefoni 19 korda õhku! Niiii äge! Hüppasin ise kaasa ka, et päris oleks :D Ja siis nad tegid proovi edasi.
Ja mina leidsin lõpuks oma koogi idee. Doomino toorjuustukook valge šokolaadiga. Meow. Nägi ilus välja. Helistasin siis rutttu Kristinale, et tule minuga Morrisonsi toidušopingule. Ja voiilaaa, tuligi :D Ainult, kiire hakkas, kell oli juba 7le lähenemas ja mingi nalja pärast pannakse Morrison osadel päevadel kell 8 kinni. Tormasime sinna. Saime kõik, mis vaja. Väikeste muredega muidugi. "Jessake, millise või ma siit võtma peaks???" "Kust ma selle maisitärklise leian??" -"See on sul nina all, daah" "Milline neist siin rõõõskkoor on??" "Kas ma võtan maximum fati või mediumi toorjuustu"-"Võta hoopis see, see on odavam!"
Tulime sealt tuleme. Sain endale segamiskausi, koogivormi ja miljon vajalikku asja.
Ja siis ma asusin küpsetama. (khm, tähendab, kõigepealt me kõmpsime 45 minutit mäest üles ja koju). Avastasin, et päris keeruline on midagi teha, kui oled harjunud, et kodus on niiikuiniii kõik olemas - mikserid, köögikombainid, vähemalt 4 suurt kaussi ja muu jamuu. Oreod (sest dominosid siin ju ei eksisteeri) said küll VÄGA suure vaevaga purustatud ja ikka mitte päris nii nagu oleks vaja olnud. Ja ega plöks, mis vahele käis ei saanud ka kõige ühtlasemaks, sest tegin seda pisikese kahvlikesega. aga noh. Ta näeb mul vähemalt ilus välja :D Isegi saavutus :D panin koogi külmkappi ja vaatan, mis edasi saab.

Ja veel, kui ma Morrisonsit koju jõudsin, avastasin oma uksele teibitult lillekimbu ja ukse vahele pistetud õnnitluskaardi. Jordani (korterikaaslane) sõbrants (käisid koos kolledžis) oli teinud need. Ma olen temaga umbes ühe korra rääkinud ja 2 korda Tere öelnud. NIII ÄGE!

Tänud-tänud, armsad sõbrad head :)

October 10, 2010

10.oktoober, hilisõhtu

Tänane päev möödus laiskuse tähe all.
ja..
homne tuleb omapärane.

October 9, 2010

8.oktoober, jälle hilinenud

Ärkasin 8.40, sest mul oli hea plaan enne üheksat välja astuda, sest jumal-teab-kui-kaua-ma-sinna-teise-kämpusesse-kõnnin.. Lõpuks astusin siiski 9.02 välja. Ilgelt mõnus oli hommikuse tuulega vantsida kaugelekaugele :) Ja noh, lõpuks ma jõudsin 9.30 sinna, niiet.. Järgmine kord tean, et võib vähem kiirustada :Digatahes, ülivahva oli, et kui ma ruumi sisse astusin, siis Gemma lihtsalt kiljatas "IIIDIITHH", ma olin üpriski üllatunud :D
Siis ma kuulasin pool tundi mingite imelike stsenograafia tudengite jutte erinevatest asjadest. Noojah. Lektor oli ka naljakas, tuli minu juurde, sositas "You allright, Edith?" Ma olin taas üllatunud.
Igatahes. näitas meile klippe Taani teatritrupist Hotel pro Forma, kes teeb igast veidraid performance. Näiteks, et Aarhusi katedraalis, niiet nemad on maas, kus on üks peenike valge riba ja siis publik on treppidel ja vaatab ülevalt alla. Ja siis nad on valgustanud seda riba nii, et ei taju sügavust. (ja nad on külili seal ja püsti ja igatpidi). Või siis ooper, mis on tavalisel teatrilaval, aga seal laval on hiiiiglaslik trepp, mis on taas valgustatud nii, et tekib tunne nagu vaataksid maali (taaskord ei taju sügavust) ja neil oligi nagu mingi raam ka ümber tehtud ja siis sa nagu kuulad seda ooperit, aga samas jälgid hoopis nende liikumist, mis on väga täpselt välja mõõdetud. (et nagu, kuulad küll, aga sa ei peagi aru saama, sest visuaal on sama lummav või rohkemgi..) või siis tegid piiblilugusid Kopenhaageni? mingis kirikus. Niiet erinevad stseenid olid mööda kirikut laiali ja näitlejad suhtlesid koguaeg publikuga. ja ristilöömine oli väga osavalt tehtud, näitlejad olid tõmmatud vaakumkoti sisse ja kuna see muutub nii stabiilseks, siis saigi neid ka ülesriputada.. Ja näiteks Lumivalgeke, aga niiet tegemist polnud näitlejatega, vaid jutustati päris inimeste päris lugusid. Et Lumivalgekest mängival tüdrukul oligi probleeme kasuemaga ja ta rääkis oma muredest ja seitse pöialpoissi olidki kääbused, kes siis rääkisid oma raskest elust. Jahimehed olid palgamõrvarid?, kes teenisid Taani salaluures ja rääkisid, kuidas on päriselt inimest tappa. Võõrasema ja tema peegel olid identsed kaksikud, kes rääkisid, kuidas on elada niiet sa koguaeg näedki iseenast. jnejnejne Arusaamine ja jälgimine oli raskendatud , sest lektor seisis pool ajast mul ees ja rääkis juttu nendest asjadest.. Aga jube vahva oli siiski.

"Jesus_c_odd_size" Hotel Pro Forma ('ristilöömine')

Pärast kõmpisin Morrisonsi. ostsin miljard asja. Siis sõitsin bussiga koju, esimest korda. Päris jube oli. Bussid on niiii pisikesed ja kui ühelpool on natuke rohke
m rahvast, siis on kohe tunda, et buss lihtsalt kaldub..

Siis ma olin tükkaega toas ja niisama, kuni pidin Kristinaga kokku saama, et teatripiletid kõrvuti saada. Pileitmüüja oli hullult vahva ja tegigi nii, et me saaks kõrvuti olla :D "Wait, let me check again, that you are exactly next to eachother."
:D Siis läksime raamatukokku, sest Kristina tahtis mingit Performance'i raamatut.. Olin siis tark ja jagasin raamatukogu süsteeme, jee! Siis tahtsime vaadata, kas meie teatripiiblit on seal, short loan collectionis oli, aga kollaselt märgistatud ehk seda saab laenutada ainult 10ks tunniks.. Ja inglisekeelset värssides "Kuningas Oidipust" nii kiiresti küll läbi ei loe :P igatahes, siis põrkasime raamatukogus kokku Martaga ja rääkisime temaga mingi, ohpäris kaua.

Lõpuks läks ta trenni ja Kristina poodi ja ma vantsisin alla linna, et päikeseloojengut mere ääres pildistada. Suht sakkis. Sest see päikeseloojang feilis täiega. Mina ei tea, mis sellel päikesel viga oli, aga merre ta küll ei loojunud. Lihtsalt umbes (kaugelt vaadates) 5m merepinnast kõrgemal kadus ära ühel hetkel.. Noo, vahva. Vantsisin üles tagasi.

Ja siiis olime köögis, sest Weronika oli suutnud kogu korteri kööki ajada. me olime esimest korda seitsmekesi koos. Myron oli põhiline. Sundis meid rääkima, eriti ei õnnestunud. :P Aga ta oli jube naljakas :D naersime kogu aeg :D Vot.

Flat 82B, Trefloyne

Esiplaanil Myron, taga Edith ja Jordan

October 7, 2010

7.oktoober

Kell 11 oli seminar Vanas Ülikoolis (ehk teretulemast Sigatüükasse). Muidugi ma suutsin kõigepealt linnas ära eksida ja siis veel ülikoolis, mitu korda. Uksevalvur küll üritas mulle seletada, et kus see Primary A asub, aga ta rääkis umbes 5 minutit (go up and turn left and then after the second door right turn right and go up the stairs and then past the library door and on the left is another door, open it and go up the stairs etc) ja siis ma vaatasin teda päris totra näoga vist, igatahes üks professor oli mingi "noo, ok, ma viin su ära" (ja ta nägi välja nagu Alan Rickman! TÄIEGA! Welcome to Hogwarts x2!) ja siis me läksime kuskilt x-teed pidi ja lõpuks põrkasime kokku mingite tüüpidega, kes läksid samasse kohta ja siis see professor jättis mu nendega. Me muidugi suutsime veel ära eksida, aga noh, lõpuks jõudsime kohale.. ja aega veeel oli, WOW.
igatahes. Päris äge. Ma olen ainuke välismaalane oma seminari grupis. yay?! Kõik vuristavad oma jumalteabmisaktsendiga keelt ja siis ma peaks ka veel miskit aru saama.. igatahes. tuutor suht sakkis võinoh ta ka umbes pobises oma ette ja siis mei grupis olid inimesed, kellele meeldib rääkida, niiet nende vaidlused (küll antud teemal, aga siiski) summutasid veel tuutori häält. tore. Ta ei lasknud neil üldse rääkida ka.. XD Oleks olnud küll, millest rääkida.. Aga kõik miljon mõistet ajavad segadusse. "Drama", "theatre", "performance" jnejne.. BAAH. Igatahes, selle esimese tunni elasin üle!
Siis tsillisin koju,vahepeal astusin raamatupoodidest ka läbi, et äkki mõnes on odavamalt Wadsworthi teatripiiblit, kahjuks polnud :( Kodus avastasin, et mulle oli positga tšekiraamat tulnud, NOOOJAH siis, mitte et mu lepingul seisab, et Cheque book not needed vm..Ja siis ma olin kodus ja lugesin filmi asju, mis ei edenenud üldse hästi. Ma olin selle filmi värgi pärast ilgelt närvis nagu.. ma ei tunne seda valdkonda üldse (mitte, et ma teatrit tunneks, aga filmi tunnen veel vähem) ja need filmitüübid ei tundu üldse nii sõbralikud.
igatahes, läksin hiiglama vara välja, sest väidetavalt on Llandinami hoone kohutavalt keeruline. Nojah, ma ei tea, mis mul viga on, aga ma leidsin kohe oma seminariruumi üles. Varsti tuli Stina ka sinna (eestlane) ja ütles, et tal on ka samas kohas seminar, noojah siis, hea et ma teadsin :D Igatahes, siis me jutustasime kauakaua, sest me mõelmad olime hiiglavara kohale jõudnud.. Lõpuks saime klassi ka. meil oli naistuutor, vaaaaau. igatahes, polnudki kõige hullem. Meiega samas grupis olid ka paar poolakat, kelle inglise keel kõlas päris jubedalt. PÄRIS jubedalt. Ja siiis miljon inglast, kes on umbes kõik A-levelina ka filmi või meediat teinud. Tore-tore. Igatahes. Tund polnudki nii jube.. Võibolla isegi vähem jube kui teatri oma. kui väljaarvata see, et me tegime grupi tööd ja ma olin ainus oma grupist, kes oli lugenud neid asju. noh, tore.. ja siis ürita neile selgeks teha, mida need autorid mõtlesid, kui need tekstid on eriti ebaselged ja ülesanne pole ka nüüd niiii täpne.. Aga hakkama sain, isegi rääkisin, wow, ja läbi ta saigi.
Käisin veel poes ja põrkasin uuesti Stinaga kokku (ta tuli ringiga :P), ostsin piima. Tuleb välja, et ostsin 4% piima. ups. Suht, veider. Aga teine piim, mis ma vaatasin oli 1,7% niiet jamh.
Ja muud tarka polegi..
Midagi eilsest filmivaatamisest.

6.oktoober, hilinenud



Tänase firedrilli pärast suikusin uuesti unne ja ei suutnud vara PAT testile minna. Hiljem ka mitte, sest pidi hakkama tasuta loeng. St kunagi ma registreerisin ennast, sest see peaks olema ideeliselt mingi värk, kus õpetatakse esseesid kirjutama ja miskõik. Aga tänane tund oli täielik jura. Õppisime, kuidas Wordis faile salvestada, mhm! Okei, mõni tark koht oli ka selles loengus, näiteks, et uues Wordis saab teha lihtsalt kasutatud kirjanduse nimekirja, jeee (kuna ma täna sain ka kõige uuema Wordi, siis oli väga teemasse).. Pärast seda pidi olema veel samas sarjas üks loeng, et kuidas leida asju, mis on reading listis, aga kuna meil oli juba eile olnud see värk, siis põgenesin (raamatukogutädi räägib kogu jutu omale nina alla ja siis teeb mingeid inside joke iseendaga, ilgelt äge on teda kuulata >_<).
Lootsin, et jõuan nüüd PAT testile. aga kurja! Elektrikud tegid tünksi. nad pidid olema 16.30ni BBC1 ruumis, aga kui ma kell 15 sinna jõudsin, oli uksel suuuur silt, et läksime ära. Noooo, vahva..
Siis vantsisin poodi, ostsin "The Cambridge introduction to Theatre Studies" ja siis vaatasin veel raamatukokku, et paljundada filmi lehti, aga oli jälle tünks ja keegi juba oli need boxist välja võtnud ja kuna need 10 minutiga ei ilmunud tagasi boxi ka, siis ma läksin ära.
Tutvusin Mac Office 2011'ga ja alustasin iLife'i tõmbamist. Siis lugesin, sõin, oli niisama. Siis sain meili, et kell 7 algab film Arts Centre'i ees. Kell oligi juba päris palju ja kuna ma pidin ju veel paljundama ka, siis noh, siis jooksingi suht kohe välja (olin tark ja panin soojalt riidesse ka :D). igatahes, sain paljundatud, ilgelt palju lehti oli, aga hakkama sain. Ja jõudsin veel filmi ka vaatama. Äge film oli. See oli mõeldud protesteerimiseks 3D vastu :D Et iga uus film tuleb nüüd 3Ds, aga see oli 2Ds :D Kavalad, kavalad. Rääkis kahest briti tudengist, kes avastasid kell 9 õhtul, et nad peavad järgmiseks päevaks kella 9ks hommikul 5000-sõnalise essee kirjutama. Jaaaaa, et nad said hakkama :D Päris geniaalne oli ja naljakas ;)
igatahes. ja siiis.. siis ma vantsisin koju ja laadisin teisipäevased pildid arvutisse. Ilgelt kehvad on, meow. aga midagigi vahelduseks.

October 6, 2010

fdbk 2

Hea asi firedrilli juures oli see, et me lõpuks nägime oma 7. toakaaslase ära XD Matthew on ta nimi (, meie nimesid kontrolliti..)

ja veeel

mulle meeldis, et meie tuba ei hooli ohust - selle asemel, et magamisriietega õue joosta, oli meie tuba ainukesena täiesti riides ja jopedega :D:D

fdbk

KES PAGAN OLI SEE TARK INIMENE, KES LEIDIS, ET MEILE VÕIKS TULETÕRJE KOOLITUSE TEHA KELL 7:26 HOMMIKUL??????