May 17, 2011

16.mai

Olen kohvi ja QI maniakk, kes ei mõtlegi vist kunagi normaalselt õppima hakata.
Hommikul sõin viimased viilud Eesti musta leiba ära. Üritasin neid pannil praadida koos munaga, sest mu mõtteis nägi ja tundus see väga hea ja isuäratav, aga muidugi ma ju ebaõnnestunud reaalsuses.
Mingi hetk tegin ka tasa oma eilse hot dogi vajaduse. Ei olnud kõige arukam mõte. Tahaks Statoili hot dogi selle peale nüüd või midagi.


Tänase päeva hitt oli kino ja "Norwegian Wood". See oli üks neist ilusatest filmidest, mis tegelikult on ju päris ropp ja rõve ja ilus. Noo, lihtsalt on nii.. Ja nüüd ma tahan paratamatult ja VÄGA samanimelist raamatut lugeda ja lõputult Biitleid kuulata.

May 15, 2011

15.mai

päeval käisin teatris. lasteetendus. VÄGA värskendav ja tõi laia naeratuse mu näole! Peaks tihedamini vist lasteetendusi vaatamas käima! (+1 etendus mu pikka tegemata asjade nimekirja :()

Siis järgmised päris väga mitu tundi QId, mõttega, et "ainult üks osa veel ja siis ma hakkan õppima!". see võrdus siis sellega, et ma vaatasin mingi 2,5 tundi QId, lugesin mingit maailma tekke ja dinosauruste ja inimeste arengu asja (ja nuputasin, kuidas hääldada deoxyribonucleid acid'ot (dioksüraibonukle-id äsid)) ja siis 15 minuti jooksul sirvisin üle Sandra Barba presentatsiooni ja Becketi loengu powerpoindi. ja siis vaatasin korraks eelmise aasta eksamiküsimusi ka ja leidsin, et päris lootusetu polegi ja midagi ma oskaks ikka kirjutada. (kas ka eksamipaanikas - see on omaette küsimus..)

ja siis läksin Unioni, sest oli pühapäevane filmiõhtu ja nad näitasid "Turisti" ja "Kuninga kõnet" ja mõlemad on väga väärt filmid ja ühesõnaga - põhjus kodust lahkumiseks :) Ootamatu oli Johnny Deppi näha sellises rollis ja ma polnud Turistist üldiselt niiii vaimustuses, aga hea oli ikka.. Ja Kuninga kõnes märkasin seekord kui ilusalt see ikka filmitud oli (,sest eelmine kord ma ahhetasin näitlemise pihta) ja leidsin, et see oli ikka suurepäraselt ja väga õige film Oscari võitmiseks.

Siis saatsin Sandra veel alla linna ka ära, sest milleks siis otse koju minna kui saab kerges vihmasajus, märgade varvastega, mäest üles vantsida kell 1 öösel?


14.mai

Neljapäeval käisin teatris, läheb järjekordne etendus pikka nimekirja, mida kirjutada tuleb. Jaaa..siis olin asjalik ja käisin ja sain lõpuks oma kursuse vahetatud ainult stsenoks. Finance Office'is sain ka käidud ja ühe VÄGA pika lausega neile seletatud, et ma pole ühikat maksnud, sest Aberi bursary pole tulnud. Selle lause peale tädi vaatas mind natuke aega ja siis umbes minut hiljem jõudis talle tähendus ka kohale ja ta asus uurima, et mis värk on. tuleb välja, et nad tahavd mulle raha maksta alles 16.mail (telefonis ja kirjas ütlesid, et 4.mai, aga NOO milleks õigel ajal miskit teha?)..ja et ühesõnaga kõik on hea ja tore.

Reeedel. Tulid Sandra ja Mattias siia ja hiljem liitus Kristina ka. Koogi tegemise aega, taaskord. Hää kook oli, võibolla mitte kõige paremini läbiküpsenud, aga väga nomnom. Prantsuse šokolaaditort. nomnom. jube lihtne ka, lihtne ja nom! nagu päris ja õige kohe! Friikad ja tordid ja miskõik söödud ja niisama passitud, liikusime alla. Läksin Kristinaga mingile filmi premiere'ile, kus norrakas Anne ka mängis.. Enne oli jube palju mökutamist. Ja näidati lühifilme.HAAAHAA, eks see päris film oli ka ainult 12 minutit. Ja...noh..suht jura.. Eks ikka jätaks ju nii, et režissööri karjutud "ACTION"'it on kuulda :) jube kriitik olen ikka filmide suhtes, täitsa jube, mis see filmi kursus teinud on.. või..võib-olla on see ikka hea? Ei tea, ei tea.
Õhtul oli mul Poola keele tund Weronikaga XD Kaksjemaš? ehk Kuidas läheb? ma teisi asju enam ei mäleta, muidugi..
ja siis sundis Anni mind Latin partyle minema. Tähendab.. ma juba enne kaalusin väga sügavalt, mis ma sellega teen.. ja ma pidin Werontsiga minema, aga ta hüppas viimasel hetkel alt ära... ja siis ma läksin Anni jaaa..teistega, keda ma enamust ei teanud, hästi :D
Noh, tähendab.. Peol ma liitusin eestlastega.. vahelduva eduga, sest seal on niiiiiiii palju rahvast, et täitsa jube kohe. Muidu oli enamvähem ja oli ägedaid ladina rütme ja saunde vahepeal, aga siis vahepeal kiskus ikka väga käest ära ka.. Ja vahepeal ma käisin mitu korda väga tükiks ajaks üksi õues õhku hingamas ja inimesi jälgimas..oh, neid purjus inimesi küll :P

Laupäeval tegin natuke õppimisnägu, aga suht edutult. Ja õhtul oli Eurovisioon, mida läksin Unioni vaatama. Oh, kott-toolid, miks te nii mugavad olete?? Ja oh Eurovisiooon, miks kõik nii pahupidi on? Mis asi see oli nüüd, et Azerbaidjan võitis? ja Eesti andis ka 12 punkti neile? nooo, tule taevas appi! ja üldse.. kõik oli väga mitte nii nagu oleks arvanud. Ahastasime Kristina ja Sandraga ja..jah. väga veider :S ja BBC kommentaator on selline feil, et ei usu ka - nii õel ja vastik :S nagu..päriselt..vastik oli kuulata teda.. õnneks ta ei rääkinud väga palju (aga siiski piisavalt :S)
Pärast jäime Unioni tantsulkale. Ükskord peab ju esimest korda Unioni peol olema :D Rahvast oli vähe ja muusika oli hea, esmamulje on täitsa okei. Eriti sest eelarvamus oli halb. Sest kõik räägivad kui kohutavad Unioni peod on.. Meil ilmselgelt lihtsalt vedas!

May 12, 2011

11.mai

Mario Karti mängida ei oska.
Ja. ma olen kuri ja pahane ja pettunud, sest ma ei saa vahetada stsenolt ja filmilt, stsenoks ja draamaks, sest ma pole text workshopi teinud. PÄHHHH.
Ma ei taha ainult stsenot, see on igaaaav! :(
ja filmi ma ka ei taha, mis ma teeeen :(:(:(:(

May 10, 2011

10.mai

Essee maailm on selleks aastaks selja taga. Sellest ma ei räägi, et eksamid on ka kergelt essee vormis. Ohjummel,jummel.

Ma taipasingi ahastusega, et peaks kiiremas korras õppima hakkama, sest esimene eksam on juba 10 päeva pärast - APPPII!

Mu kallis Beckett too mulle tarkust enda kohta! (ja kõigi teiste kohta ka!)

May 9, 2011

9.mai

Peaks ütlema, et mitte midagi põnevat pole toimunud.

Reedel monteerisime filmi lõpuni.. Ma mängisin natukene geeniust ja tegin selle triki, et panin sama tegelase ühte kaadrisse iseendaga juttu rääkima. Palun aplausi! :D Vahel tundub, et tuleb midagi ikka välja ka.
Üldiselt Avid sakib, endiselt ja kui ma kunagi peaks veel sattuma midagi monteerima, siis ma eelistaks igaljuhul Maci ja kasvõi iMoviet, sest seal samapalju teha kui Avidis, aga umbes kordi lihtsamalt. Palun, aitäh.
Ja lõppkokkuvõttes.. Me film on KOHUTAV. Ma ei tea.. natuke tahaks nutta. aga samas..on mul kuidagi üllatavalt väga suva.. Aga ma ei oska oma esseesse mitte miskit kirjutada.. "Ja selles stseenis me kasutasime KA naturaalset valgust, sest teatri- ja filmiosakonnal pole piisavalt raha, et igale grupile prožektoreid anda. ja lisaks annab see reaalsema mulje." Noo.. ei. Tahaks lihtsalt kirjutada, et "ups, sorry, ilgelt pekki läks see film..See on tõesti kehv ja noh, järgmine kord paremini, onju?!"

Käisin linnas ka Kristinaga täna. ostsin mingeid mõttetuid asju..nagu sulgpalli reketid ja süüa. XD Ja kui ma tppa jõudsin, siis mul tuli meelde, miks ma linna tahtsin minna - et seepi osta. Noo oih.
Panime end mingitele filmidele ka Arts Centre'is kirja, aga ega ma nii tark pole, et oleks üles ka kirjutanud, et millal ma mida vaatama lähen.. Tubli, Edith, tubli.

Jaaa. just käisin Weronikaga sulgpalli mängimas, mis feilis ilgelt, sest ilmselgelt ei saa 1 naela eest väga kvaliteetseid reketeid ja palli. ehk pall jäi koguaeg reketi võrgustikku kinni. Suht tüütu.. aga meil oli naljakas ja isegi nii oli tore sulkat mängida :D jeejee

May 6, 2011

6.mai

Kiire update.

Teisipäeval oli TV essee tähtaeg, see tuli enam-vähem.. Ses suhtes, et.. mul pole umbes ühtegi tsitaati ja kasutatud kirjandust, sest lihtsalt mitte midagi sobivat polnud või ma ei osanud leida.. aga oskasin näha liiga paljusid asju ühes Dr.House'i osas..olen midagi õppinud ka, jeejee. Ma reaalselt kirjutasin ROHKEM kui 2500 sõna. Aplausi pole vaja, aitäh.

Kolmapäeval oli teatri portfoolio (powerpoint+esseeke) tähtaeg. See oli kohutav. See oli täpselt see, et ilgelt põnev oli lugeda ja ma lugesin ausõna palju ja mulle meeldivad paljud Richard Foremani mõtted ja ideed ja tegemised, aga seda kõike oli liiga palju ühe Edithi jaoks. St essee ja powerpoint on igavene puderjakapsas (miks öeldakse PUDRU ja kapsas, pudru on väga vale sõna!) ja ma seisin oma asjaga ühe koha peal ja lõpuks oli mul lihtsalt suva ja oligi nii.. Pähh.

Vahepeal olen veel kaks korda teatris käinud, nendest tuleb juttu kunagi...hiljem :( (ma AUSÕNA jõuan kunagi teatri update'imiseni! AUSÕNA! Ma sunnin end, see tuleb mulle endale kasuks, AUSÕNA).

Teisipäeval monteerisime natuke oma filmi ka. Täna monteerime edasi. Ja me film on kohutav. otses mõttes. Täielik jura XD.. kasvõi see, et meil on miljonis kohas umbes poom kaadris sees. No ma ei tea.. Ma tõesti eit ea, mida Tine seal kaamera taga vaatas, et ta nii obvious asju ei näinud.. Ja üks oluline lähivõte on lihtsalt nii möödas whitebalance'i ja fookusega, et see on lihtsalt halenaljakas ja igakord kui Avidis see stseen ette tuleb, purskan ma naerma. Sest see on lihtsalt niii naljakas.. ja kurb. .. Jaa..me, st Agneska peaks saama maailma kõige awkwardima kallistuse Oscari, sest nii ebamittekallistust pole te ELUSEES näinud. XD
Selle monteerimise juures on see hea, et mina ja Tine oleme Maci kasutajad, kes ei tea Avidist mitte möhkutki (mitte, et ma Maci Final Cutist midagi teaks, aga see tundub midagi iMovie sarnast..oleks loogiline vähemalt ja Agneska lihtsalt ei tea..) ja siis me oleme seal PC taga, Avidis ja lihtsalt kirume seda (ja joome energiajooki ja Tine tahab iga natukese aja tagant suitsule, aga SEEe selleks..). No, annab ajuvabasid programme teha, MILLLLEKS???

Jaaaa. järgmiseks nädalaks on meedia essee, selle sama filmi moodi asja kohta, ja mul poe õrna aimu ka mitte, millest ma räägin seal.

Ja 20.mail on teatri eksam, kell 2. Ja ma kindlasti kirjutan Beckettist, sest ta on lihtsalt äge ja siis ma ei tea, kelle kohta ma veel võiks kirjutada.. Brecht? Barba? (B täht lihtsalt meeldib..)

jaaa 25.mail, kell 9.30 (minu õrritamiseks muidugi kell 9.30, toretelemast) on TV eksam, mis on veel ajuvabam. postmodernism jaaa struktualism? eh, ma ei tea.. "Ja siis jätke ikka mõned tsitaadid ka meelde ja ärge unustage, siis raamatuid ja lehekülje numbreid meelde jätta!" midaiganes Härra Glen.

Muidu ma ei tee mitte midagi. Söön ilgelt palju jama toitu. Magan valel ajal. Käin öösiti rebastega tõtt vahtimas. Seisan käte peal. Joon teed Carmolisega. (ilgelt hea rohelise tee ostsin endale, hihihihi).