June 6, 2011

6.juuni

Köögi asjad ja mõned asjad veel kolimata.
Võtmed käes.
Tuba koristamata.
hirm

June 4, 2011

4.juuni

Meil on suvi.

Eilne päev möödus rannas. Olenemata SPF40st päevituskreemist suutis Edith nats ära põleda. Mida iganes, eksole.
Natuke veesõda, suured tänud kaamerale, jään üldiselt kuivaks. Tasub ainult karjuda "Mul on kaamera!" ja keegi ei pritsi, mwhaha. Välja arvatud Weronika, kes siis mind veepüstoliga krae vahele pritsib siis. Fain.
Mängisime kaarte. Mõtlesime potiknuiale inglisekeelseid mõisteid välja. Päris omapärane :D
Lugesin nats. Silver ja Sandra mängisid malet, intelligentsed siukesed.

Öö möödus ka rannas. Käisin ujumas. Kaua võib elada mere ääres ja mitte merre ujuma minna? Vesi oli..suht jahe, aga mõnus värskendav. Ja noh. Ei, väga mõnus oli. Ja siis istusime Weronikaga kella 4ni või kaumgi rannas ja ajasime juttu ja vaatasime, kuidas meri kaugenes ja siis jälle hakkas tagasi tulema. Ja kuidas Constitution Hilli tagant hakkas valgust paistma. Oh, kaunis, kaunis, kaunis.

Üldiselt teen pakkimisnägu ja ilgelt sakib. Nagu ilgelt. Ma mõtlen küll, et ei lähe midagi väga vaja, ja siis ma mõtlen, et raudselt ikka läheb vaja ja siis ikkagi võtan kaasa. Loll Edith. Tähendab, ma ei tea üldse, mis mul kodus olemas on. Suht.. Jura.

Ja palavus ka tapab kergelt.

May 31, 2011

31.mai

Homme on juuni. Homme on 7 päeva.

Paljupalju filme olen vaadanud viimasel ajal.

Paljupalju lollust olen teinud (näiteks mittemagamine, meelega, peaaegu et isegi võidu)

Poodelnud olen natuke. Saatke oma soovid teele, kes mida tahab, siis Edith toob ka midagi.

Üldiselt mõtlen hirmuga 7.juunile ja juba hakkan ette Aberit igatsema.

Muidu olen suht mõttetu ja lebotsen niisama, ilmad lähevad jälle soojaks :)

May 26, 2011

26.mai

Veel rääkides.

Eile käisin Sandraga jäätist söömas. Ma suht magasin pärast eksamit (ega see mingi nalja asi pole kell 9.30 eksamit kirjutada..). Ja ühel hetkel ärkasin natuke ja mõni minut hiljem on äkki Sandra mu akna taga ja hüüab mind. noooonii :D
Igatahes. Ilm oli kaunis ja siis me kõmpisime linna, et jäätist osta, sest Lidl hakkas piisavalt ägedaks, et ühe kaupa jäätist müüa (üldiselt on igalpool poodides ainult siukesed 6 tükki karbis jäätised..). Igatahes. Jäätised näpus (2 mõlemal), läksime parki. istusime, sõime, siis läksime mänguväljakule, istusime veel, sõime, ajasime juttu.
Ja siis nautisime mänguväljakut. Kiigud ja karuselli moodi asjad ja ronimisasjad ja ohkuivahva :D

Pärast oli küll veits paha olla jäätisest ja keerlevatest asjadest, aga SEE selleks :D

Votvot.

Ja täna. em. Tahtsin üüri maksta, aga ma ei saa inglise kaardi pealt piisavalt palju korraga välja võtta. No tore. Pluss pangaautomaat, kust ma rhaa välja võtsin minestas ära pärast mind XD ma vist võtsin ta tühjaks :D
Laenupaberid suutsin ka lõpuks ära saata. Ja ilusaid raamatuid imetleda Arts Centre'i raamatupoes.
Jaaa õhtul teen katset, et äkki saab "Renti" näha, sest noh..piletid on välja müüdud, sest Edith on loll ja ei suuda varakult asju ära bookida.. Tähendab, alati ma bookin ja siis seekord ma ei viitsi, sest kõigil asjadel, mida ma vaatamas olen käinud, on alati palju ruumi üle ja pileti kohapealt ostmine poleks mingi probleem, aga noh..nüüd siis oleks kasuks tulnud see varajane bookimine, aga milleks :D jahvot.

25.mai

Natuke tuleb kirjutada ka vahel, eksole.

Nüüd on eksamid tehtud. Pole nii hull midagi. Naeran ikka seda, et aasta tagasi oli jube tegemine 3-4 lehekülge 6 tunniga kirja panna. Ja nüüd tuleb vähemalt 5 lehekülge 2 tunniga vabalt :D

Teatri eksami eel olin suht närvis natukene. Võib-olla natuke rohkem kui natuke. Samas olin kindel ka, sest noh..üllatavalt palju sai korratud ja teatrist ikka teab midagi. Eksamiruumis siis hirmutati meid, et niikui pead pöörad või kellegi poole vaatad või jumal teab mida, et siis võidakse kohe töö ära võtta ja süüdistada sind spikerdamises. Ohjestas. Aga mulle ju meeldib alati eksamite ajal teisi vaadata ja nende üle naerda. Mhh.

Igatahes. Süsteem oli see, et 7 küsimust, vasta 2le, 2 tunni jooksul. Vastasin siis küsimusele Becketi kohta (umbes, et kuidas lavakujundus ja tegelased "Endgame'is" on seotud Absurdi teatriga). Oh, kirjutasin kordustest ja absurdi koomikast ja minimaalsest lavakujundusest ja malemänguga seosest ja mälestuste ideedest ja miskõik. Alla tunni kirjutasin - 4 lehekülge. Opaaaa. Ja kordagi polnud mõtteski, et kuidas see sõna nüüd inglise keeles on või et sõnad tulevad saksa keeles meelda, aga mitte inglise keeles. Kogu mõttetöö käis seekord inglise keeles. Jee?

Teine küsimus, mille valisin, oli Brechti kohta. See oli suht jura küsimus. Tähendab. See oli tsitaat, et umbes Brecht laenas Eepilise teatri mõiste Piscatorilt ja üritas sellele lahendust leida elulõpuni. Ja et siis aruta selle põhjal poliitilisi ja mingeid asju. Kõigepealt oli see tore, et ma ju ei suutnud meenutada, et mis värk Piscatoriga oli. Ma ei pidanud seda üldse oluliseks. Pähh. Teadsin küll, et Brecht vist nagu töötas tema juures ja koos nad olid see mingi Neue-Sachlickeit (ja nüüd üritagem seda inglise keelde tõlkida, onju..pähh). Ja siis ma lõpuks kirjutasin rohkem sellest, et Saksamaa oli kaotanud 1.maailmasõja ja et ikka raske aeg ja et natsid tulid ja mingit muud siukest pläma, kui tegelikult teatrist. Ühesõnaga. See teine küsimus ei läinud nagu väga.. Mother Courage'ist kirjutasin ka, et see kirjutati niiöelda vastuseks Hitleri tungimisele Poola ja et ikka sõda on jube ja mõelge inimesed, mõelge ja muutke ühiskonda. ehh, ma ei tea. 3 lehekülge. ja siis hakkas aeg juba läbisaamisele lähenema. Tähendab. 15 minutit enne eksami lõppu ei lasta inimesi enam välja. Passisin siis seal. Naersin meie valvuronusid, -tädisid, sest nad olid nii naljakad oma pingsas jälgimises.
Ja siis mõtlesin, et mulle ikka meeldib kirjutada palju rohkem kui rääkida. jamh.

Pärast veel läksime mängisime piljardit ja muud nalja ja siis tuli õhtul välja ka ju minna, sest noh..esimene ja mõnel ka viimane eksam tehtud. Ja see oli üks huvitav ja omapärane öö. Koju jõudes olin isegi väsinud, ja seda ei juhtu tihti.

TV eksam..oh. ma ei tea. Sellega oli see, et mul oli ülemõistuse suva sellest. Ma ei tea, kas see tuli sellest, et nüüd kui kursus sai vahetatud, et siis mul pole mingit tegemist tegelikult rohkem TVga? Või lihtsalt jõudis kohale, et 1.aasta tulemused niikuinii ei loe midagi.. Igatahes oli julmalt suva.
Eksam toimus Sports Cage'is ehk mingis suuures võimlas. Ja samal ajal oli seal veel 3 eksamit. Mingi poliitika asi ja mingi Walesi asi ja miskit veel. Ja katsu siis leida seda kohta, et kuhu istuda võiks, et õiget eksamit kirjutada saaks.
9 küsimust, vasta 2le ja 2 tundi.
Vastasin siis küsimusele postmodernismi kohta. Aga ma muidugi unustasin kõik ära. St mitte kõik, aga ma lihtsalt ei osanud midagi eriti asjalikku kirjutada sinna. Ausõna rääkisin seal umbes Tähed muusikast, et kuidas neile öeldakse vastused ette ja et siis see pole reaalne ja ma ei tea, mis seoseid ma seal lõin. Ja siis rääkisin The thick of it'ist, mis on mingi imelik Briti parlamenti mockiv (ma ei suuda eestikeeles normaalset sõna välja mõelda) telesari. ja siis rääkisin SImpsonitest. Aga eks ma olen ju ka nii jube kohutavalt palju telekat vaadanud, et ise ka ei usu, näiteid kukub nagu varrukast, eksole.. >_<.
Ja siis kirjutasin Tv ja kino erinevustest. Põhiliselt sellest, et noh, et TV võid sa kodus aluspesus ka vaadata, aga kino jaoks pead ikka kuhugi minema ja keskendud ainult sellele ja miskõik. Suht pealiskaudne ja jura tekst tuli.
Ja pool eksamit ma lihtsalt mõtlesin ainult sellest, et "Ma ei viitsi seda teha". ja siis naersin jälle inimeste üle (sest seekord ei öeldud, et ei või ringi vaadata. Edith pidi muidugi juhust ära kasutama kohe.). Ja tulin mingi 20 minti enne eksami lõppu ära sealt.. Sest mu "Ma ei viitsi" mõte sai piisavalt palju domineerivaks, et ma ei kuulnud enam ühtki teist mõtet. ja noh viimase 15 minuti jooksul nad ju inimesi minema ei lase ja suht jura oleks olnud seal niisama passida.
Ja siis pärast mõtlesin, et tüübid käisid jumala vabalt vetsus seal. Jube lihtne oleks olnud spikerdada. Kõik kotid ja asjad jäetakse eksamiruumist välja, noja siis lähed vetsu ja haarad koti kaasa ja vetsus loed märkmeid näiteks :D Ilgelt kaval Edith noh.

Votnii. Mul on nüüd kõik eksamitega, 2 aasta pärast jälle (sest järgmine aasta ma olen nii äge, et mul pole eksameid..kui nad just mingeid muudatusi ei tee). Kuigi. Mulle vist täitsa istus see eksami kirjutamine, esseedega on see, et sul on see kindel sõnade arv, mis on koguaeg silme ees ja ajab närvi, aga eksamil tuleb nii palju kui tuleb.

May 24, 2011

24.mai

Mul on homme TV eksam. Aga see pole üldse oluline, sest pärast 4 pikka päeva saan taas oma läpakat normaalselt ja töökorras süles hoida. See tähendab - mulle jõudis kohale uus laadija ja aku kogub jõudu! JEEEE! Tuleb välja, et olen ikka lootusetu tehnika laps ja 4 päeva, kus ei saa pidevalt internetis surfata on kohutavad. Okei, ei olnud, aga lootus, et ma ilma arvutita asjalikum olen, on igatahes maha maetud. Olen täpselt sama nullproduktiivne kui arvutiga.

Ja tegelikult on see, et nii umbes täpselt 2 nädala ja 1 tunni pärast olen ma Eestis. Päris..kurb.
Ausõna. Päris kurb on. Ma ju ei taha.

May 20, 2011

19.mai

Päike paistis täna nii kaunilt, et ma otsustasin härra Brechti kohta teadmisi õues olles täiendada.
istusin Arts Centre'i taga, aga enamus ajast vaatasin ja mängisin ühe jube nunnu kutsikaga. Hästi, Edith. Ei, ma tegelikult lugesin ka Street Scene'i ja tegin märkmeid ja sain aru, aga lõpuks oli päike liiga ere ja palav, et ma ikka ei suutnud keskenduda. (ja mõtteis oli ka kotis olev paberikene, mille vastu saan oma paki vahetada).

Kõmpisin siis CKsse ja seisin kaua postijärjekorras. Tegime postitädiga nägusid üksteisele, sest üks onu hoidis järjekorda kinni ja postitädi ka ei viitisnud teda enam kuulata :D Igatahes, kui tädi paki mulle ulatas oli mu esimene emotsioon lihtsalt "ossa!". Ma pole ammu nii suurt pakki näinud - 4kg! Päris paras käte trenn oli selle koju tassimine.
Sain paljupaljpalju ägedaid asju ja ma olen nii rahul, et ma ise ka ei usu.

Jõudsin koju ja asusin jälle arvuti laadija elu kontrollima. Täitsa surnud teine. Okei. Uurisin paki sisu ja siis smseerisin Rosale, et küsida talt laadijat. Ta käskis raamatukokku tulla, et talt võti saada. Siis ma ajasin seal veel igast inimestega juttu. (Dan oli jube nunnu, kuigi ta on üldiselt paras pervo. ausõna, näeb välja ka siuke.). Siis ma tungisin Rosa tuppa, imetlesin ta parte ja mingit puust linnukuju ja ilusat kalendrit ja haarasin laadija ja põgenesin :P

Laadija olemas, nautisin veidi neti mõnusid (,sest noh..võimalusi oli!) ja varsti oli ka aeg, mil pidin Sandra ja Kristinaga kokku saama, et taas õppida.
CKsst läbi jaaa.. Rosale võti ka tagasi antud.
Ja me õppimine ja söömine võis alata.
huvitaval kombel edenes meil väga hästi.. Ma pole enne nagu märganud, et mul õnnestuks grupis õppida, aga nov tõa näpust - tuleb hästi välja.
Sain palju teada ja mõtlesin kaasa (v.a vahepeal) ja muidu oli ka äge .
Vahepeal läks natuke käest ära ja oli aeg naerda ja mölutada, aga noh, see tuli ka kasuks. Jah.

Ja ma ei tea. Mul on homme esimene ülikooli eksam. Ja ma ei tea, mida ma tunnen. Mul vahepeal käivad mingid närveerimise hood, aga siis olen jälle rahulik ja kindel. Hästi on vist üldiselt.