October 23, 2013

Ma arvan, et ma näen und, aga mu kell/kraadiklaas/niiskusmõõtja ütleb, et mu toas on 24kraadi sooja ja kõigest 50% niiskust.
Ma arvan, et ma hakkan elama nagu inimene!

*koputab puud.
*sülitab kolm korda üle õla
*teeb midagi veel, et needust ära hoida
Ma tahtsin teile kolme sõnaga rääkida mu "mate" Shaunist. ehk kohalikust heli/valgus-operaatorist, kelle valguse osa ma ära pätsasin.
Ma lihtsalt tahtsin öelda, et ta ütlekb kõigile "mate" ja ma pole veel päris seda britttibritti kohanud, kes kõiki "mate'iks" kutsub. Nüüd siis sai see linnuke ka kirja.
"Y'alrigh' mate?!"
Ja ta on imearmsalt paanikas iga kord kui keegi talle uusi cue'sid ütleb (sest ta on nii veerand kohaga stage manager ka, et kirjuta kõik cue'd üles ja siis me mõlemad vaatame ta bookist neid..). Siuke paaanika on ta silmis ja hääles. MISSAÜTLESID MULLE PRAEGUST? MIDA? Ei, ma pean midagi MUUTMA??! VÕimatu! Ma pean selleks tervelt kolm rida eest poolt cue ära kustutama ja uude kohta kirjutama. OOTOOT: ma nüüd kaalutlen, kas see on võimalik. JAH, sinu jaoks võibolla saab tehtud. JUBE KEERULINE ON. OOOOOOTTTAAAA aega läheb!
(ja Edith itsitab kõrval, vabandust.)
(Mulle vahepeal küll tundus, et David - põhietenduse lavastaja - tahab teda lüüa.) (Eriti kuna ta kolm sekundit pärast paanikat uhkustas, kuidas ta mingis Londoni tähtsas teatris tegi sadat asja korraga. David oli sellise näoga, et MIDASAAJADMEES?)
Ei, ta on tore, ja ma olen tänulik, et ta siiski neid cuesid üles kirjutab, ükskõik kui vaevaline see tema jaoks tundub, sest olgem ausad, ma vahel unustaks küll end täitsa ära.
Üritab smalltalk'i minuga puhuda vahepeal, ma siis vaimustun temaga koos ta asjadest, aga olen leidnud, et smalltalk on kohutav.

Ja siis ma tahtsin öelda, et valgus disainer või asi, sellest nädalast on uus lühietendus enne põhietendust, pidin siis neile uue valguse tegema. "Pmst nad istuvad autos öösel, ja siis teine cue on, et päike hakkab tõusma." JEEEEESSUUUS. Ma arvan, et disainimiseks on natuke vara veel. Väike paanika oli. (eriti kuna ei saa ju ühtki asja juurde panna ega midagi - korralda mingine valgus nende vahenditega, mis juba laes on (mis on väga spetsiifilised)). Ehk kuidas selle etenduse valgus sakib. Vabandust, etendus.

(Lisaks üks teatriomanikest, Ann? ma ei tea, neid on kaks ja nad on mõlemad väga sarnaste nimedega ja mul pole aimugi kumb on kumb või hetkel, et mis see teine nimi üldse on.. Allison? Tähendab, nad on mõlemad väga armsad ja käivad mulle korda mööda rääkimas, et nad ikka tahavad maksta mulle, aga et nad olid väga täpselt välja arvutanud kaasategevate inimeste arvu ja obviously ma lihtsalt tulin juurde ja blabla, aga et kui võimalik ja on hästi, siis nad ikka maksavad mulle.) (Ja seda, et nende teater on Lätis hästi popp, räägivad nad ka mulle korda mööda ja korraga, pidevalt.)

October 22, 2013

Tuba lõhnab kui puhas pesu! (välja arvatud see nurk, kus on tume must pesu)
Ja muidugi on ka niiskus protsent jälle laes :D Ma juba mõtlesin, et olen siin osav olnud (mitte, et see minust väga palju sõltuks) ja oma niiskus protsendid normis hoidnud.. (Võinoh, mitte normis, aga UK toa kohta madalad..)

Ma tegelt teen kolm kommentaariumit CATS'i kohta:

* Terve overture oli lihtsalt Ood Moving Lightsidele. Ja LEDildele. Ja Strobole. (Ja ei ühtki näitlejat kassisilmadega ja publikus :( ma nii ootasin ju..)
Lisaks tulnukas ekstra suur moving lights asi-asi??? Ma endiselt ei oska välja mõelda, mis asi see asi täpsemalt oli, v.a et see koosnes päris mitmest "targast" valgusest.

* Nad olid väga vähe kassid, ja väga palju väga perfektseks treenitud tantsijad.

* Minu jalg tõuseb ka kõrgemale kui sellel Victorial seal -_-

* Gobod. ALL OF THEM. Tähendab kaks. (+ movinglightside omad..) Aga mis pagana pühalikkust nad üritasid tekitada seal koguaeg Vitraaž akna gobo ja puha..wut?

* Follow spottide craziness. Nagu.. KÕIKI sooloiste follow spottida? REALLLY?? Hullumeelsed.

* Nad esitasid niii Battle'it KUI KA growltigerit. Ma olin õnnelik! Pluss ma pole ju kordagi Ballad of MisIganesTaNimiOn kuulnud. PÕNEV.

* KÕIK MU SUHTED OLID OLEMAS! Üldiselt kehvalt, AGA OLID OLEMAS: Ma olin nii õnnelik!! lisaks Tumblebrutus ja Jemima!! Never noticed that one.

* Ma pole kunagi teist vaatust millekski pidanud.. Eelistan suuri tantsunumbreid esimeses vaatuses, aga OHSAPAGAN. Siinne teine vaatus rokkis kõvasti - Skimbleshanks ja Mistoffeles for the win! Ja Macavaty.

* Mistoffeles kontrollis oma follow spotti. I mean. Veel rohkem hullumeelsust neile operaatoritele. Käe liigutuste peale muutub spot väiksemaks-suuremaks. Ja need ju pole automaatsed, nad vahetavad neid käsitsi. HULLUMEELNE.

* RumTum sakkis oma laulu ajal. Ta oleks nagu panto's olnud. Reaalselt. (tähendab, kõik laulu "omanikud" tegid seda veidi, ilgelt käis pinda). Aga ta rokkis Mistoffelesi laulu. Reaalselt. WHATAVOICE nagu.

* Old Deuteronomy oli väga MITTE-BASS. wat? Ma mõtlesin, et see on nagu ta töö ülesanne, olla madalmadal bass. Aga ei, see Deuteronomy lihtsalt laulis kõiki oma laule oktaav kõrgemalt. WUT???

* Jemima hääl oli nagu 5-aastasel lapsel ja ma tahtsin teda lüüa. LÜÜÜAAAA..

* Demeter oli defo kõige parem. Kõige kassim ja tegi kõike nagu peab ja ma lihtsalt niutsin igakord kui ta ja Munkustrap!!! miumiumiumiu!!

* Aaaa, aranžeering ka suht sakkis. Ma saan aru, et neil on tuur ja piiratud pilli resurssid ja miskõik, aga midapaganat nagu?? Ja rütm! Need näitlejad ei tea sellest mitte midagi. The Naming of Cats oli näiteks kohutav.
Ja neile meeldis oma moodi rõhke panna. VÄGA omamoodi. Võibolla lihtsalt harjumatu.

*Grizabella ka sakkis, okei, ta oli põnev, ta läks üles Memory lõpus. Mis oli..põnev. Okei ta ei sakkinud. Lihtsalt ma olen natuke harjunud Elaine Paige'i eriti selge ja kõlava häälega.

* JennyAnyDotsis oli lihtsalt mingi minut mingit täiesti lampi muusikat? Stepi jaoks. Lihtsalt, täiesti tema teemast väljas?!

* Elektrikidra Jellicle Ballis oli põnev! (ja sellest ma ei räägi, et ma üritasin imeminiatuurselt kõiki liigutusi kaasa teha..)

* Ma nüüd ilgelt tahaks seda uuesti näha.
Sest ma olen fangirl ja pidin saama pluusi. 
(Ja ma olen liiga laisk, et õigetpidi pilti pöörata.)

October 21, 2013

Täiega valetasin eelmises postituses.
Pea pesuni pole endiselt jõudnud, ja teed ma ei joonudki, kohvi hoopis.

Mul oli öösel taas mingi väga oluline asi, mida ma tahtsin üles kirjutada, aga olin netipulga - aahhaaaa, meelde tuli!
Ma mõtlesin sellest, et huvitav kui paljud minu põlvkonna inimeste lastel saavad olema igasugused fantaasiaraamatute nimed.. juunõu, nagu Harry, Hermione, Ron võiii Katniss võii Eddard või Arya või midagi? St ma mõtlesin, et kas uute populaarsete sarjade raamatute eduga tõuseb ka veidrate nimede edu? (Ses suhtes, et Harry, Ron ja Hermione pole veidrad...Aga pmst, ma kujutan ette, et kui mõni mu sõber peaks midagi sarnast oma lapsele nimeks panema, siis ma küll arutleks endamisi selle üle, et kas see nimi tuleb sealt, kust ma arvan, et ta tuleb..)

Ja siis ma tahtsin öelda, et olgem uhked mu üle. 3 aastat UKs on minust kasvatanud asjaliku täiskasvanu - täna panin heledad riided tumedatest eraldi pessu. Go me!
Sain endale neti nüüd koju, hurraa mu asjalikkusele (nali), ja hurraa sellele, kes mõtles välja netipulgad! Muidugi on mul netipulgaga nüüd see paanika, et mul pole kunagi mingit piirangut peal olnud, jaaaa nüüd äkki on, kas saab hakkama või mitte?

Elan oma vanadekodus nüüd. (Guardian scheme, reaalselt elan vanadekodus - vanu inimesi enam pole, maja läheb 7-8 kuu pärast lammutamisele - seni aga, üüritakse tube välja, et hoida maja vandaalide ja mu jura eest.)
Hiilin ja piilun, et jumala eest, kellegagi kokku ei põrkaks teel kööki/vetsu/pesema. Nagu 3 aastat tagasi Trefloyne, jälle. (Ilmselgelt meeldivad mulle inimesed, can't you tell?)

Mu assistant lighting designeri tööst sai nii palju, et teisel päeval ma juba plottisin valgust arvutisse, ja siis sai minust valgusoperaator ka. Saan nuppu vajutada, õigel ajal. JEEE.
Siin kohal ütleks, et ma olen üllatavalt hea uue tehnoloogia välja nuputamises - Sam-poisil läks esimesel päeval tükkaega aega, et LightFactory programmist asja saada ja saaks normaalselt plottida, teisel päeval teda polnud, seega jäi asi minu kaela. Pressure oli peal ka, et noh, tegelt oleks plottimise siiski eelmine päev juba valmis saama, aga mis sa teed kui on vähe aega. Suhteliselt mõnus programme on, aga ma eelistan siiski oma vanahead Elemendi masinat (st, ainust valguspulti, mida ma tunnen, haahaa).

Naljakas ja natuke tüütu on, et etendused nii hilja hakkavad, see tähendab, et iga õhtu ma pean teatris olema kell 7, 8 on etendus, umbes 9.30 saan sealt ära, 10 on buss ja 10.45 olen kodus. Aga terve päev läheb õhtu ootamisele. Üritasin siin oma ümbrust uurida - hiigel Tescot otsida ja muud - ma otsisin seda Tescot friiking 3 päeva, sest igakord jõudis kell sinna maale, et ma pidin linna liikuma hakkama.. (TO be fair, see Tesco on VÄGA ajuvaba koha peal ka..) (Ja 3 päeva on tegelt natuke vale, 2,5 päeva, sest kolmandat korda ma läksin otsima seda pärast etendust, kell 10.30 umbes, jõudsin Tescosse enne 12t, hea, et see 24h lahti on.. Aga nagu reaaalselt, see peaks olema miilides sama kaugel kui Morrisons oli Aberis, st max 30 minti jalutust, aga EI MILLEKS TEEME ASJA KEERULISEKS.)

Ma tulin tegelikult siia mingi kindla mõttega, millestki rääkida, aga juu siis polnud oluline. (Mitte, et Tesco otsing oleks. Seiklus vist lihtsalt.) (Nagu tegelikult kõik praegu).

Aha, tahtsin öelda, et ma tõesti ei mõista inimesi, kes töötavadki ainult valgusoperaatorina, mingil juhul ei suudaks ma seda teha väga kaua aega. Hullem kui kontoritöö (kui etendus just väga hea ei ole). Istu seal ja vaata etendust igal õhtul ja vajuta umbes 50-60 korda nuppu. Pärast esimest nädalat olen ma juba etendusest tüdinenud, ja nädal on veel kannatada. Tähendab, teisipäeval on natuke põnevust, uus lühietendus on enne õiget etendust, saab neile midagi arvutisse programmeerida. Ja siis jälle. Klikk, klikk, klikk.

Ja siis ma tahtsin öelda, et ma suudan oma multi-roled-hero rolli kuidagi alati sujuvalt sisse elada. Märkamata. Mind pandi kavale kui Production Assistant/Lighting Operator, sest ma tegin liiga palju. Oehjah. Oskaks nüüd heliga ka midagi peale hakata, oleks päris vägev - uued asjad, mida uurida!

Juuksed vajavad pesemist. Varsti. Aga enne - tee aeg!

October 14, 2013

Esimene tööpäev. Tere, olen assistant lighting designer, paariks päevaks küll ja tasuta, aga OY, mitte keegi teine me kursuselt pole saanud teatritööd, eksole.
Tegin kõike nagu alati. Olin esimesena kohal (sest Bristoli paanika ja ma JÄLLE ei teadnud, kuhu ma lähen..= jõudsin liiga vara..) ja olin üks viimasteist, kes lahkus (lavastaja ja helikujundaja veel jäid asju arutama..). Panin prožesid üles, valisin filtreid, käisin korjasin lavakujundajale oksi, olin valguse standin, värvisin pmst üksi kõik seinad valgeks. Go me.
Mulle meeldib teater, väga. 12 tundi läks nagu niuhti.

11.oktoobril käisime India restoranis mitmekesi (7 oli meid). Mulle tehti rohkem kinke kui on normaalne (st et ma olen UKs olles saand pakke Eestist=kommid aga mitte kohalikke kingitusi), mis oli veider. Ja korma oli liiga magus ja teenindajad liiga paanikas.

Kiisu Teddy nurrumist ja hommikust "HEI, MIKS SA ÜLEVAL POLE?! OK MA SIIS MAGAN SU KÕHUL!" igatsen. Billy't igatsen ka, sest ta on totu-nunnu. (Gemma kiisud)

Saadan iseendale paki, sest muidugi ja siiski on ikkagi liiga palju asju... lolllus.

Kohviku-Christine tegi mulle erisuuruses porgandikoogi krijaga "Good Luck Edith". Peaaegu oleks nutnud.

Teen interneti window shoppingut. Ikea, Argos, Matalan, Tesco. Tahan odavaid asju. Jalgratas tahan ka. Keegi annaks ehk?

Olen lõpuks saamas oma esimest couchsurfingu kogemust. Mulle anti master bedroom elamiseks, savahi. Oleks, et saaks siis perenaisega suhelda ka natuke, aga selle asemel teen 12 tunniseid teatrit päevi..

Teisipäevast saab mulle joonistada/kirjutada taas:

92 Eastwood Road
Bristol
BS4 4RS
UK

October 5, 2013

Olin 12-voodilises hosteli ruumis üksi ühe öö. Sa vahi, nagu luksus ju!

Sain maja. Toa, st. JEEEEEEEEEEEEEE. (kolin sisse 15.okt, siis jagan teile ka aadressi..)

Päike paistis ja oli kaunis olla.

Scottt -friiking- Palmer hakkas mind Twitteris followima. MIDAHEKKI, MIS NENDEL ÜLIKÕVADEL STSENO VENDADEL MINUGA ON NÜÜD? (Scott Palmer on siis see tüüp, kes on välja andnud umbes kõik vähegi arvestatavad stsenograafia-alased õpikud/raamatud/artiklikogud)

Sandra lõikas juukseid kah ükspäev.