June 26, 2015

Minionid võtavad maailma üle. Varsti pole vist asja poes, mis poleks mingil moel minionistunud. 
Natuke paljuks on läinud see kõik ja ma taban end tihti mõtlemas, et 'kas nad ikka meeldivad mulle?' Või teen ma taas seda tünga, et nad meeldivad, sest nad võiks meeldida mulle. ?! Misiganes. Pole oluline.

Kogu UK on Glastonburys = tööl on maruigav. 

Pühapäeval ronisin lõputult üles-alla veidra nurga all oleval redelil ja tekitasin lihaseid. (Ma olin puutükk järgmine päev). Naersin meilt soetatud prožede  ja schuko pistikute pihta. Kirusin inimesi, kes riputavad valgusteid tagurpidi üles. Mõtlesin, et Lightfactory on ikka marulihtne programm ja et Ion võiks sama lihtne olla..(einoh, mõlemal on omad head ja vead, aga ma totaalseks paneks nad ühte..)
Absoluutselt ei jaga helist endiselt midagi..naersin 15-aastase poisi tähelepanu võime üle (sorts..)

Marta jõudis Ameerikast tagasi = tore, aga kohustus? Kaebas, et UK tundub nii kallis nüüd ja siin pole ju mingit valikut. Lisaks on tal tekkinud ameerika aktsent, mis on naljakas, sest nüüd on ta segu poola, eriti bbc inglise ja ameerika aktsentidest..

Mu Salaaia lilled endiselt õitsevad ehk kuidas pärast triljonit katset lillenduses, ma vist olen suutnud kuidagi mingi elusa asja elus hoida. Vaaaaooo!!

See aeg, et õhtul/öösel on tuba miskiseid sitikaid täis, sest aken on lahtu ja valgus ja ma olen Aberist saadik mõelnud, et peaks miskise putukavõrgu-asja akna ette panema. (Eile oli sääsk toas, pinises kuskil, natuke aega, kuhu ma sattunud olen? )

June 14, 2015

Lndn 2

"woman in black" ja õuduslugu laval ehk kui oluline on helikujundus. Ja pinge. Ja õige valgus.
Ma lõpuks võpatasin iga uue hääle peale. Onu mu kõrval naeris mu üle (aga eksole, ta ütles, et ta on filmi näinud. Ma ei teadnud asjast midagi eksole... Polnud ettevalmistusi teinud ega midagi.. Eksole..)


Mõte üks Lndnis olles, muide, oli, et nad on terrorihirmust üle saanud ja prügikastid tänavatele tagasi pannud.. (Ilmselt juba mõnd aega tagasi, aga ma kuidagi märkasin seekord?)


Imax 3D on tase kõrgemal ehk kuidas kihutada läbi kosmose ja neebulate ja asjade. 

Ma lõpuks tean, kus Chinatown on (kuni järgmise korrani st) (ma alati sattun sinna kuidagi juhuslikult ja pole õrna aimugi kuidas)

"book of mormon" oli teise õhtu elamus. Nii solvavat asja ma pole elus näinud. See ei tähenda, et see halb oleks olnud. Ja ma teadsin kui solvav see on, sest ma olenseda muusikat ikka päris palju kuulanud (piisavalt, et vaikselt kaasa laulmise asemel valgus "go"sid anda muusikasse), aga ta nõnda  laval oli ikka veel solvavam :D Kuna ma hiljuti võtsin ette ja lõpuks kuulasin Wickedi muusikat, suutsin seekord tabada neid kopitud hetki. Lisaks Sister Actile vihjeid (mis on ilmselt ainult minu meelest ja mitte taotuslik.)(eriti kuna nad tegid valgusega täpselt sama, mis Me sügisel SisterActis tegime, selles laulus, mis meenus...) (wicked on kindlasti taotustlik) (kas taotuslik on sõna? Kas see tähendab, mida ma arvan, et see tähendab?) marunaljakas oli ka. Siuke piinliknaljakas. Siuke naljakas, et sa tead, et sa ei tohiks tegelikult naerda.. (Mis enamasti muudab asja veel naljakamaks?) 
Ja suurepärane vaheldus eelmise õhtu etendusele. 

London ajas mind segadusse seekord. Suur osa sellest on kindlasti rattaga sõitmine, sest esimest korda on marsruudil piirangud peal. Sõidad ringe, sest igalpool on ühesuunaline (või peab paremale pöörama ja jumal hoia selle eest...) ja siis rattapunktid on alati kuskil jaburas kohas ja siis sa tuled sealt ratta pealt maha ja taarud, sest käija enam ei oska ja kuhugi minna ka ei oska.. 
(Täna oli eriti tobe. Hostelist kng's crossini pmst on jalgratta rajad ja ma olin vaimustuses, sest ma suutsin õigetele radadele minna ja olla õiges sõidusuunas (v.a see üks koht, kus oli rattarada ja see lihtsalt tegi ringi mingise bloki ümber ja siis jõudis välja kuhugi mujale??????) ja siis olid mingid pagana diversionid onju."ehitustööd mine mujale" . Vähe ei ajanud närvi vä?! Ma just leidsin selle kauni õiges suunas liikuva rattaraja (ses suhtes, et neil on neid kohti ka, kus rattarada läheb teises suunas kui autorada??) ja nüüd sa käsid mul suure tee peale minna, kus ma ilmselt saan surma?! Pähh. Ma lõpuks jõudsin King's Crossi - naersin 9 ja 3/4 pildistavate inimeste üle. Tegin ringi Potteri poele. Nägin paari asja, mis oleks olnud päris tore omada ja lahkusin. Sõin külmas jätsi ja mõtlesin, et kas Camden on hea mõte või mitte (leidsin, et vb siiski mitte), siis mõtlesin, et kas tube on hea mõte, sest marukülm oli. Ja siis olin idikas ja ikkagi otsustasin ratta kasuks.. Ja siis samsugune lollus hakkas tagasi teel eksole. Imekombel jõudsin suht sinna tagasi, kust ma alustasin.hurraa. 
Ja siis ma otsustasin, et ma rohkem ei viitsi ja kobisin ära rongile. Vsjo. Hurraa. Edithil sai Londonist siiber????.



June 12, 2015

Lndn

Ma pole niii ammu Lndnis käinud korralikult.
St viimati sügisel millalgi, aga Miga, mis tähendab, et ma ise ei mõelnud, vaid järgnesin Mile tuimalt..

Hommik (päev whatever) algas Nordic Bakeryga, mis tähendas MUSTA LEIBA!!! Juhuuu!

Eesti saatkond oli suht masendav :D
Siuke tuim Eesti härra, kellel inglise keeles on ilmselt lennujaama-tasemel-eesti-aktsent..
Aga nüüd on mu pass tulekul ja järele saan minna hoopis Cheltenhami aukonsuli juurde, mis ilmselt saab omaette saaga olema..
Lisaks olen nüüd rahvastikuregistris ka  ametlikult britimaal...

Leidsin, et Hyde park on ikka maruvahva koht (sattudes kohtadesse, kus ma varem pole olnud. Ühes pargis..)

Võtsin julguse kokku ja laenutasin ratta. (Sest see on £2 päev kui sa vaid 30 minuti kaupa sõidad..)
Veel ei ole surma saanud... Kuigi SOHOsse rattaga sõita oli suht junn, sest mul oli jumala selge marsruut peas ja siis iga teine tee oli jalakäijate oma või ühesuunaline vales suunas... Bleh.. 
Ja mu orienteerumisanne ei kehti vist vahendiga liikudes... (Ja ma oleks vist jube kehv autojuht..) reaalne, mis asja, ma pean paremale pöörama? Aga ma olen ju kaitstult äärmises reas.. Mis nüüd? *ületab ristmikku jalakäijana, sest ei saa parem pöördega hakkama*

Põikasin Teadusmuuseumist läbi. Ostsin pileti homsele 4d kosmose kinole.

Ja täna õhtune meelelahutus on "woman in black" .
Sa vahi.

                                              hommikusöök NordicBakerys
                                       Kohustuslik Matchandus
                          Neli prozektorit! Et teha ringikujuline projektsiooon! Ma olin vaimustuses
                       lisaks mõtlesin, et huvitav, kus nad neid filtreid kasutasid, mis meilt ostsid..




NIIIIII PALAV ON!
ma suren ära palavusest..

May 26, 2015

Mul on täna poole rohkem juukseid kui tavaliselt ja ma ei oska midagi peale hakata?!


Lisaks. Järgmine nädal tundub tore. Not. (Ilmselt siiski aga ei)

Mulle ei meeldi bank holiday'd. Nad annavad vale arusaama puhkusest ja kogu nädal läheb sassi. Ma vist ikka ei oska täiskasvanut mängida vm..

May 23, 2015

Kuulasin taustaks muusikat.
"Catsi" Jellicle Ball hakkas mängima.. 
Ahastusega avastasin, et ma mäletan väga väheseid liigutusi (okei, Jellicle Ball on alati natuke tumemaa olnud, aga tavaliselt on ikka enamus tantsust kummitusliigutustena peas). 
Siis ju muidugi pidin magamise mõtted peast heitma ja ahastusega avastama, et mul pole Catsi videod Pädis (ohnoes!). 
Juutuubisin siis.
Iga kolmas lause oli "AAAA, jajah, muidugi, kuidas ma selle unustasin".
Ja siis avastasin uue ahastusega, et ma pole kunagi Catsi vaadanud valgusepunktist??? Kuidas ma nii? Misasja? 
Ehk. Ilmselgelt ootab ees üks korralik Catsi maraton. 

May 19, 2015

Ma pole vist Eurovisiooni umbes kaks sajandit vaadanud.
(valetan. Aberis ükskord vaatasin brittidega koos ja teinekord StudentUnionis, aga vist aint finaali?)

Põhilised mõtted pärast esimest poolt:
* bbc kommentaatorid on naljakad. Nagu, mul jäi mitme laulu algus kuulmata, sest ma naersin nuu kõvasti. Ajuvaba naljakus küll. Siuke "üritame popid ja noortepärased olla" (aga üldse ei saa hakkama)
* followspoti operaatorid sakkisid.lõpuks ei pannud enam tähele, aga alguses küll..
* inspitsient sakkis vahepeal. Teil on olnud kaks nädalat, et harjutada, mis su probleem on?
(Peale selle, et on umbes miljon cued ja hull pressure..). Samas Gruusia loo ajal oli imeilus cueing. 
* kaamera operaatorid ja mix sakkis ka aegajalt päris palju. Aga mingis loos, ma nüüd juba unustasin, oli see eest väga kaunis kaameratöö?
* fogfogfog. 
* av oli nii ja naa. Mõnel puhul oli ilus-kaunis-vägev-võimas ja mõnel puhul oli väga meh. Huvitav, kas see on miski, mida teeb kohalik tiim või on see miskine koostöö(st kindlasti on, aga mis sorti..). Mõnel laulul oli kindlasti vägagi spetsifiiline (Serbia nt), aga mõnel küll tundus, et artistid ütlesid "Eh, tehke miskit, kui te kasutama peate" ja siis animaatorid (kas see on sõna?) enam ei viitsinud

Eh. Ühesõnaga, kellel ikka on vaja LAULE kuulata Eurovisiooni LAULUvõistlusel, kui saab tehnikat ja visuaali imetleda(või mitte who knows..?)

(Ja siis ma üritasin vahepeal mõelda, et mis värvinumbrid miskid on..(mis kasutu niikuinii,sest kõik olid LED...)


Teistesõnadega.
Lõikasin palju juhet täna. Käpad on surmväsinud. Raskete pakkide tassimine ja raskete. Prožede tassimine ei aidanud selllele kaasa muidugi.
Kõik olid hästi närvis ehk kuidas ma sain ka põnevaid asju teha. 

May 17, 2015

Eile sõime Pga lõunata piknikulaua taga, koos mööda paterdavate hanedega. Ja mõtlesime, et jube ilus oleks mitte midagi teha.
Siis kolisimegi end õu värvima, kus õhk ja päike olid piisavalt soojad, et kõik kuivas sekunditega ja mustast värvist tõusis veeauru.
Ja siis ma tegin kuivanud muru ingleid. 
Ja oli suvelõhn.