February 28, 2011

28.veebruar

Veebruar saab ka juba nüüd ja kohe läbi, kuhu see aeg niimoodi jookseb? Päris naljakas kohe. Ja siis on märts ja siis on aprill=vaheaeg ja siis on natukene maist ja eksamid ja ongi kõik. Veider.

Igatahes. Mu tänane seminar jäi ära, jääb ära st, sest õpetaja on Birminghamis, sest mingine rongi streik on. Päris hästi. Selle asemel lähen kinno "True Grit'i" vaatama, see oli nomineeritud mitmele Oscarile (k.a parima filmi oma), aga oli tünks ja ei võitnud mitte ühtki..

Oscaritest veel. Ma ennustasin 10 Oscarit õigesti, jee! Kuigi ma endiselt ei mõista, miks The Social Network nii palju neid sai, mulle üldse ei istunud see film (mitte, et ma ei jaksanud seda lõpunigi vaadata, niiet võibolla siiski lõpuks meeldib, aga njamh).. Ja show oli awesome! Okei, mitte nii väga, suht pinda hakkas käima lõpuks.. Aga siiski. Ja kleidid olid ägedad, mhm.

Ja täna olen tubli olnud ja Welcome Centre'is tuuseldanud ja mitmeid pabereid saanud, sest mu stipendiumi paberid tulid, LÕPUKS ja siis ma käisin allkirjaga koopiat tegemas jaaa kinnituspaberit saamas, et ma õpin ikka siin ülikoolis.
Hakkasin ka stipendiumi ankeeti täitma, aga see on mingi marukeeruline, ma ei saa mitte midagi aru.. Mulle tundub, et ma ei peaks umbes pooltesse kohtadesse midagi kirjutama ja siis mulle tundub, et nad tahavad marupalju rohkem pabereid kui see üks maksuameti kirjake. Brrr.. Keeruline, eks ma nüüd tegelen sellega edasi..

February 26, 2011

26.veebruar, kultuurrr

Ärkasin varakult, hakkab jälle peale see mingi imelik "lähen hilja magama, ärkan paari tunni pärast" tsükkel. Blaaah.

Küpsisetainas on kõige parem!

Tükkaega ei suutnud midagi teha, oi kui tükkaega. Lõpuks uurisin natukene teatri protfoolio jaoks (peame ühest moodsast/kaasaegsest teatritegelinskist/-kompaniist mingi pisike uurimuse tegema).. Ei olnud midagi väga põnevat, kuigi ega ma väga palju ei viitsinud neid nimesid otsida.. Jäi silma ainult see, et oma 20st, mille kohta ma natuke otsisin, olid üle poolte mingid tantsuteatrid... See pani mind imestama, tõesti.

Totukad.

Siis läksin Arts Centre'isse, leidsin, et tahaks täna teatrisse minna, aga kahjuks pidin avastama, et uksehoidja kohad olid kõik täis.. Veetsin seal raamatukese taga siiski tükkaega ja panin end igast asjadele kirja..

Tegime lõpuks piparkooke (12.veebruar?)

Ja siiiis. Leidsin, et oleks ükskord lõpuks aeg end National Library of Walesi liikmeks teha. Ja nii saigi. Milline mõnus rahu mind valdas juba sel hetkel kui raamatukokku sisse astusin. See on ikka meeeletult suur ja ilus ja noh, nagu ikka PÄRIS.
Tegin endale lugejakaardi, käis mõnusalt kähku..Ülejäänud ametnikud-elukad peaksid sellest õppust võtma. Enne olin täitnud netis mingi vormeli ja saanud endale numbri, siis kohapeal näitasin dokumenti, ta tegi must mingi x-veebikaameraga pildi ja 2 minutit hiljem oli mul pildiga kaart käes. Voila.

Kõigepealt nautisin raamatukogu ülemise korruse näituseid. All oli ka näitus, suguvõsa uurimise kohta (väidetavalt otsivad üle poolte inimeste, kes seal raamatukogus käivad, sealt infot oma suguvõsa kohta..), aga see mind tol hetkel väga ei uurinud.. Mis ma ikka nende weilslaste perekondadest loen.. Üleval oli aga näitus Walesi ajaloost ja transpordist.. Ehk noh, rongide ja autode ja esimeste kaartide kohta, kus Wales peal on ja miskõik... Et oli mingi äge UK geograaf, kes andis välja esimese atlase ja esimene kaart atlases oli teekond Aberystwythis Londonisse :D Jee!

Peaaegu, et õed.

Ilusaid vanaaegseid fotosid oli seal. Naersin fookusest väljas nägude üle 19.sajandi fotodel :P nojah, eks ta ole..
Hiljem fuajeees vaatasin veel mingit fotonäitust, mis oli mingil Aafrika maal tehtud fotodest. Oli mitmeid ilus-ilusaid pilte, aga mitte midagi vaimustavat.. Pettusin natukene, aga see selleks.

Lõpuks kobisin lugemissaali. Sealt raamatukogust ei saa ühtki asja laenutada ja seal on kõik UKs ilmunud trükised. (okei, kas just kõik, aga nii nad teda reklaamivad). Ma lootsin, et saan mõnusalt riiulite vahel kõndida ja leida huvipakkuvaid raamatuid, aga tundus, et nii lihtsalt see ei käi.. Tuleb ikka lauast küsida ja siis nad toovad kuskilt, kuskilt sulle raamatud. Vähemalt mulle tundus nii.. Mõned raamatud olid küll ka riiulites, aga need olid enamasti teatmeteosed, üldise teadmise raamatud. Sealt haarasin ühe teatriajaloo raamatu ja lugesin seda suhteliselt kaua.. kuni varsti oli aeg raamatukogu sulgemiseks.

jalutasin veel tükk aega raamatukogu ümbruses ringi, sest sealt avaneb igalepoole suuuuurepärane vaade! lihtsalt uskumatult vägev! Ta asub küll madalamal kui kämpus, aga ta on rohkem avatumas kohas ja siis ongi - WOW.

Täna oli ilus ilm!

Pärast läksin veel Arts Centre'isse ja astusin sealt ka näituselt läbi. Seee oli uskumatult uskumatu! Õlimaalid, mis nägid välja 100% nagu fotod. Ma tükk aega mõtlesingi, et on fotod, siis vaatad aga seda pisikest sildikest ja seal on kiri Oil on canvas ja siis ma lihtsalt seisin suu lahti seal maalide ees. Kuidas see võimalik on, et niiiimoodi maalida? Ja lisaks maalidele imestasin mingite inimeste üle, kes seal uurisid ja omavahel arutasid.. "No see nina siin tundub lihtsalt vale.." ja "Vaata - mis naha struktuur - no see on ikka nii vale.." ja siis ma lihtsalt kuulasin ja imestasin.. Mida iganes inimesed..

24.veebruar

Eeesti päev! jeeejeee!

Loengud läksid mõlemad jube ruttu! ja jube uimaselt. No ei istunud teemad mulle või-ja ei suutnud lektorid piisavalt põnevalt rääkida, igatahes, mäletan väga vähest.

Marta maalib Kristinat.

TV loengus jäin isegi korraks magama, aga see oli tõesti mingi 3 minutit. Aga ega ma vist väga millestki ilma ei jäänud, sest kõik mu ümber olid jään-kohe-kohe-magama-nägudega..

Mõni eestlane.

Aga õhtul oli Eesti majas PIDUU! Ma tegin selleks puhuks vaarika kondenspiima juustukooki. Ma ise küll ei söönud seda, aga teised kiitsid ja ütlesid, et maitseb hää :)

Plõksivad.

Lisaks sain ma nii Ada kui Laura pakid kätte, jeeejeeejeee! Ja noh, tänu sellele viisin natuke Eesti komme ka piole. Ja siis nad imestasid, et kust ma selliseid asju välja võlun :D haaahaa :D Magic, magic.
Ja kõigile maaliti Eesti lipud näkku, mis oli armas. Ja kõik olidki Sini-must-valged, peale minu, kes ma olin lihtsalt eesti sukkades ja Ülle kingitud armsa koduse kampsuniga...

Enamus ajast istusin Kristina ja Sandra ja Margitiga ja rääkisime teatrijuttu ja niisama juttu. Ja noh palju juttu, juttu.

Stina ja Maret ajavad ka juttu.

Ja noh, siis kui teised mõtlesid kluppi minna, leidsime Kristinaga, et nüüd oleks aeg kodu poole astuda. ja siis peaaegu kodus, silla all, rääkisime veel kogemata 1,5 tundi juttu. :P Päris hästi. See on see kui ainult kord nädalas näha üksteist ;)

Edasi pittu.

Ja praegu nagu väga ei meenugi midagi muud..

February 22, 2011

22.veebruar

Ärkasin kell 4.40. Kella 10ks, kui oli tund veel loenguni, olin väga väsinud jälle. Njamh..

Meedia loeng oli..zombieland. Onu rääkis mingitest viisidest, kuidas dialooge üles võtta, et kas lindistad miljonist eri nurgast kogu dialoogi läbi..või teed kõik ilma lõikamiseta või.. noh, igatahes jah.. Ja siis vaatasime klipikesi mingitest filmidest, et mis siis olid mingisuguses kindlas tehnikas filmitud. Hea oli, et 2 filmiklippi olid Bright Starist ja vähemalt 3 olid Nicole Kidmaniga XD ja oh seda härdust, me Onu silmis, kui ta näitas Moulin Rouge'ist Your Songi klippi..Ma keskendusin rohkem Onu emotsioonidele kui klipile endale..

Loengust kodu poole kõndides jäid ette protesteerijad, niiet otse Arts Centre'i juurest üles ei saanudki.. nojaaa ja siis ma tormasin koju, et kaamerat haarata, sest noh, see oli ikka päris vägev protest. Aga muidugi siis kui ma tagasi jõudsin kaameraga, olid protestijad juba lännud. pähh. Seadsin sammud linna poole. Jaaa voila, protestijad sattusid jälle ette. Ma siis liitusin ja tegin pilte. Ja mitmed poseerisid mulle, sest nad arvasid vist, et ma olen mingi äge tüüp kuskilt ägedast kohast :P Vabalt. Võiks ju..

Igatahes protesteeriti ikka eelarve kärbete ja õppemaksu tõusu vastu. Sest me ülikoolikest võib oodata ees suur allakäik, sest ühingute ja spordivärkide rahasid vähendatakse ja siis võibolla varsti ei saagi midagi koolikõrvalist teha.. Ja üks õpetaja rääkis ka, et nemad on samamoodi selle vastu, sest nende palkasid vähendatakse ja neid vallandatakse ja miskõik. Et neil on 5% palga allahindlust (st, eee. see sõna, noh.. vähendamist) kui onul kellelgi (ma ju ei tea UK poliitikast midagi.. Valetan ma ei tea üldse poliitikast midagi..), kes on valitsuses (ma millegi pärast eeldan, et keegine rahandus- või haridustähtisonu), saab see aasta 11,5% palgatõusu ehk umbes 22000 naela palgatõusu. No normaalne.

Aaa, ja plakatid. Kõige geniaalsem oli "First Dobby, now this" - ma lihtsalt purskasin naerma :D ja muidugi skandeerimised (ma ei tea, kas see üldse on olemasolev sõna..) "No ifs, no buts, no education cuts!" ja "Love Aber, hate cuts!" ja paratamatult lähed üpris hasarti sellises keskkonnas ja muutud mässumeelseks. Võinoh. Ei, peaaegu.

Ja õhtul käisin Weronika kinoos. Tasuta, rebisime pileteid, naeratasime inimestele :D (See tuleb meil täiega hästi välja!) ja vaatasime "Chico ja Rita't". Animatsioon Kuuba pianistist ja lauljast. Ohsee muusika oli suurepärasem kui suurepäraselt suurepärane... Aga story ise oli suht..jura. Weronika näiteks magas vahepeal :D Aga muusika ja animatsioon ise oli oh, superb.

February 20, 2011

20.veebruar

Täna nägin poes piima. Pulbri kujul.

Et siis???

18.veebruar

Hommikul ikka ja ikka meedia workshop.. Meid oli ülivähe (ilmselt tavaline reede hommikuse loengu sündroom..) ja kõik olid, nagu ikka, zombied. Rääkisime mingitest reeglitest, mida oleks tark teada, aga mis olid üpris päris loogilised.. Noh, et ala, et kui sa võtad kellestki, kes räägib dialoogi, suurt plaani, et siis sa ei võta seda tema selja tagant umbes.. Isegi lektor naeris, et "mis tobedad nimed" ja et "ilmselt te suudate nii palju küll ise loogiliselt mõelda"... Aga noh, kes teab..
Olime jälle gruppides ja tegime järjekordset stseeni Woody Allani "Manhattanist" (peaks seda vist vaatama või midagist..) Mitu inimest olid samad, kellega ma juba olnud olen.. Ja noh, kuna ma olin eelmine kord režissöör, siis ma väga ei kippunud vahele sekkuma.. Kuigi ausõna.. Minu kompositsiooni ja värk oli palju ägedam. Seekord istusid tegelased lihtsalt suvaliselt toolidel ja poiss, kes oli algul kaamera taga mõtles, et kõige targem on dialoogi võtta kogu aeg cuttides. Üks ütleb lause, cut, pööra kaamerat, teine ütleb lause, cut, pööra kaamerat.. PHÄH. Ja siis õpetaja tuli ja oli mingi "Ou, võta ikka terve dialoog läbi kaamera ühel tegelasel" ja siis see poiss oli mingi "AAAa jaaa päris nutikas.." PHÄH.
Ühesõnaga. Tegin halba näitlemist aegajalt. Ja teine pool ajast hoidsin poomi (ja tuletasin neile sellega meelde, et seda ei pea alati üleval hoidma, all kõlbab ka, kui ta on kaadrist väljas).
Ühesõnaga. Kaunite filmid on isegi kuidagi kasuks tulnud. Jee.

Pisuke paus ja teatri seminar. Oooo, Beckett. Tuleb välja, et kui miski istub, siis ma oskan rääkida ka. Ma vabatahtlikult rääkisin päris mitu korda selle seminari jooksul, ja vastasin õigesti ja panin tarka ja olin uhke enda üle. JEEE! Rääkisin Sisyphuse müüdist ja metateatrist ja Absurdi Teatri mõiste loojast ja miskõik :D
Ja kõige geniaalsem oli teatri taandamine Potterile. Kui me arutasime Becketti lõppmängu ja et noh, kuidas seda on üritatud mõista ja miskõik ja siis tuli see küsimus, et Mida võiks must mängukoer tähendada? Jaaa noh, siis oli vaikus tükkaega.. (aga ilmselt keerlesid kõigi mõtted Potteri, Sirius Blacki, Prof. Trewalney ja Süngi ümber..), kuni lõpuks üks poiss paotas suud ja ütles "Ma nüüd ei tea, kas ma olen õigel rajal, aga vähemalt Potteris ennustas see sinu surma" ja siis kõik noogutasid, sest kõik mõtlesid sama :D Ja õpetaja oli "nojaaa, muidugi!" Ja siis veel rääkis, et kuidas Potter on nii mõneski mõttes Beckettiga sarnases stiilis kirjutatud, laenatas teiste kirjandusteoste mõtteid ja lauseid ja tegelasi ja peites need piisavalt haritud lugejale arusaamiseks ära. Nagu Beckett, kelle näidentites on viiteid Shakespearile, mida mina näiteks ei näe, sest ma olen umbes Hamletit lugenud ja tean Romeo ja Julia sisu ja sellega piirduvad mu Shakespeari teadmised (noh ja siis on natuke teadmisi ajastu kohta, aga see pole päris see) ja ühesõnaga Richard III ma ära ei tunne. jah. Igatahes leidsin, et Beckett meeldib mulle ikka päris väga ja see oli hea tundmine, sest mul tekkis igast mõtteid, mis on ka omamoodi.

Õhtul pidi lossivaremetes olema Hiina laternate õhtu, sest täiskuu oli, aga tuule tõttu jäi see ära. Weronikaga jalutasime siis niisama linnas, mere ääres. Tegime pilte, lained olid, mitte küll väga meeletud, aga midagigi.. Aga jah..
Ja siis hakkas vihma sadama ja me läksime Kasia juurde ja jõime teed, palju, sõime jäätist ja lõpuks vaatasime "Black Swani". Pettusin.. Ma ootasin sellelt vist liiga palju, sest sellest on nii palju räägitud ja kiidetud ja miskõik.. Aga mulle tundus, et see oli täpselt nagu treiler, mitte midagi uut nagu väga teada ei saanud, paar stseenikest oli lihtsalt juurde lisatud..
Pärast me rääkisime sellest veel ja siis leidsin, et ma olen filmiõpingutes staadiumis, kus ma jälgin filmi, ei märka, mida ma märkan, aga pärast võin väga tarka juttu rääkida :P St, et "jajah, siin oli palju käsikaamerat kasutatud, mis alati jälgis Ninat tagant, jättes mulje, et keegi jälitab teda.. ning nagu me hiljem mõista võime, oli see tema "kuri" pool, mis käis tal kannul ja mida ta ei olnud enne avastanud.." ja miskõik.. panin tarka, jälle. Ja avastasin, et Weronika ja Kasia polnud isegi mõelnud sellistest asjadest. Nhojah.. hea või halb, kes teab?

Igatahes tulime kell 3 öösel Weronikaga mäest üles ja nägime 3 jänest. JEHUU!

February 17, 2011

17.veebruar

Ärkasin 9.30.. Imede ime. Askeldasin, sõin, pesin, lugesin ja aeg möödus jube aeglaselt. Mis värk nende hommikutega on niimoodi? Öösel läheb küll jube kiiresti kõik..

Ühel hetkel oli aeg lõpuks teatri loengusse tatsata. Jube põnev oli. Beckett ja absurdi teater ja miskõik.. Kuigi noh, nagu alati, et kui mul on jube põnev, siis kipub ülejäänud saal arvama, et tegemist on maaila kõige igavama teemaga ja hakatakse mingeid lolluseid tegema.. See selleks, väga ei seganud, õnneks. Tegin oma kerged 4 lehekülge märkmeid. Oups.
Ja armas oli, et Kristina sõbrants norrakas (Anne?) kutsus mind enda juurde istuma (veidi aja pärast nägin muidugi, et Kristina istub ka seal :P).

Tv loeng läks samamoodi jube põnevalt. Onu Äge rääkis ideoloogiatest ja semiootikast ja et kuidas kõik on mingi ideoloogiaga seotud ja meedias on see eriti hull, sest see kõik tabab meid alateaduslikult ja noh, me ise tavaliselt ei märka seda.. (Läheb kokku kuidagi Herr Übi jutuga :P Võibolla mitte, aga ma paratamatult mõtlesin tema tundidele selle loengu ajal :P)
Ja pikalt rääkis Marxist ja noh, et a la, et sealt algaski see ideoloogia värgi algus ja siis, et noh, et ideeliselt on kõvemad vennad ikka tipus ja et mis ta ütles, et 7% inglastest käib erakoolis ja mingi 86% parlamendiliikmetest on käinud erakoolis, oih. Et jamh. jube põnev oli, oleks tahtnud paljupalju märkmeid teha, aga ta rääkis piisavalt kiiresti, niiet pooled mu märkmed on poolikud, sest ma jäin teda edasi kuulama ja unustasin, mis sõnu ta kasutas ja olin mõttetega juba järgmise mõtte juures..
aga lõpuks vaatasime mingi 80ndate mõrvaseriaali "Hart to hart", mis oli lihtsalt ajuvabalt koomiline, midaiganes.

Igati mõnusalt edukalt toredad-vahvad loengud olid täna, jee. Ja ma olen jälle kuidagi väsinud. Üldse on mingi väsimusehunnik mul viimasel ajal kaelas, ei tea, mis värk on.