March 29, 2011

28.märts

Üldiselt, et

kgfjhsäfdlh'fgöh'gjäöhgjgnaa..
fjgfdjgkfdorkenwmapvnt.
GHjkgfsbasxoclfühüöhtkvandmclfhlktpljöljgahfgsb.

Ma kunagi dešifreerin.

March 28, 2011

27.märts ehk nädalavahetuse raport

Reedel oli Kristina sünnipäev! JEEEEEEEEE!

Reede oli üldse äge päev.

Mu teatriseminar oli õues, Päikese käes, muru peal. Jalas Edithil lühikesed püksid (sukkadega), seljas kampsik. Mõnnamõnnamõnna. Rääkisime postdramatic teatrist.. Nagu.. läks nagu midagi selgemaks, aga samas on see nüüd jälle sassis omadega.. Üritab imetrikke teha see teater meil tänapäeval...Rahune maha või midagi...

Nartsissed.

Siis oli natuke pausi ja oli küpsetamise aeg, sest ega Kristina kingita sa ju jääda! St et küpsetasin talle (tegelt valetan täiega, sest küpsetama ei pea asja juures ju midagi..) kookoseruute šokolaadiga, st Bounty šokolaadi, põhimõtteliselt. Omnomnomnom. Jube mäkerdamine oli endiselt, ma lihtsalt ei oska :D

Siis äkki oli kell hästi palju ja ma jooooksin lihtsalt proovi.. ja muidugi me alustasime umbes 15 minutit hiljem, sest ma olin taas umbes esimene, kes kohale jõudis.. (ja ma alustasin jooksmist liiga hilja, pähh..) Tegime übercool soendust. Tegime piruette. Ma olin ainus, kes kaks ringi ära tegi. olen äge. Kõik ahhetasid..Ma ei maininud, et ma olen 7 aastat iluuisutamisega tegelenud... Igatahes :D Tegime Freak Flagi lõpuni, saame seal vahvalt neid samu piruetikesi teha, jeejee. Oli palju kommenteerimist mu pikkuse pihta..Aitäh, ma tean küll, et ma lühike olen, phäh. "Esimene rida on madalas poosis, keskmine kuskil keskel ja 3.rida olgem suured...Edith (1.reas) sa võid normaalselt olla." nbfdjbnfhfglh.
Siis alustasime Avenue Q'ga. Ja mul ausõna ei jäänud peaaegu midagi meelde..Kuidagi..väga vale oli kõik. Ja siis oli kell juba mingi 9 ja ma olin mõelnud, et ma lähen kolmveerand proovist ära, et normaalsel ajal Kristina sünnipäevale jõuda, aga NOOO, ilmselgelt tunnen kella. Jooksin. Jooksin. Rabelesin. Kiirustasin.(ja muidugi oli enne vaja korterikaaslastele Bounty'sid pakkuda..) Jõudsin..lõpuks :D

Luges teatrit ja ei saanud aru.

Olime Itaalia restoranis - Little Italy. Tellisin..Mmm. Mul pole õrna aimugi, mis see oli. See oli taimetoitlaste oma, kogemata. Põhimõtteliselt oli see pasta mingis kastmes, seente ja juurviljadega ja juust oli ka peal. Ja see oli kohutavalt hea. (ja Kristina mõtles, et ta proovib ja selle asemel, et pastat proovida, võttis ta ühe porganditüki, hea mees :D) Aga muidugi oli see ilgelt suur. Ja muidu oli ilgelt vahva. Kolm eestlast suutsid inglise keelt rääkida normaalselt, sest Anne the norrakas oli ka seltskonnas :D Arenesime :D Õppisime norra keelseid numbreid. :D Naersime. Olime veidrates olukordades, a la Kes nüüd vett küsib? Naersime veel. Tellisime magustoitu ka (, et noh kui juba siis juba, eksole :D Tihti sa ikka restoranis käid?). Maasika juustukook jäätisega. omnomnomnom. Tähendab, ma natuke pettusin selles ja leidsin, et ma oskan vähemalt sama head juustukooki teha :P (tuli praegu ego välja..)
Igatahes. Siis me olime omadega tünnid ja suutsime vaevu liikuda. Ega see söömine mingi nalja asi pole tudengi jaoks, vahel harva juhtub, ja siis tuleb ju liialdada.. Igatahes. istusime natuke Varsity'is, kus olid põhimõtteliselt AINULT mehed. Möh? Ja siis liikusime edasi Why Noti? ehk kluppppi. Ja see oli veider. Meil Kristinaga esimene kord, Annel ja Sandral esimene kord kainena. Uus algus kõigile. Aaa ja noh..veider oli. Liiga palju rahvast minu maitse jaoks (mida ma küll loodan tasuta klubilt?) . Liiga veider muusika. Liiga palju nügimist. Liiga vähe õhku. Jube vets. Ausõna. (ja veidrad vetsu jutud purupurjus inglasega, kes kirub inimesi, kes ei anna mobiile tagasi..möh? Hästi, Edith, hästi.) Aaaga, ideeliselt oli vahva vahelduseks veidi tantsumoodi asja teha (sellest ma ei räägi, et ma umbes iga päev proovides käin ja...*trummipõrin* tantsin..)..Igatahes, me väga kaua seal ei olnud, sest massid ja nügimised viskasid üle. Ja nii me siis kella 1 paiku seadsime sammud mäkke. Laulsime. VEIDRAID laule ( ala Somewhere over the rainbow).. jah. Üks meeldejääv õhtu (pidi olema, sest praegu on pühapäeva öö ja ma endiselt mäletan päris detailselt kõike :P Haugimälu nagu mul muidu on, eksole.)

--

Laupäevane proov jäi ära. Jee? St ta toimus, aga ainult inimestele, kellel on soolod ja duetid ja miskid sellised asjad. Mida mul muidugi pole. Ma siis istusin Arts Centre'i ees ja lugesin. Ja vaatasin ilusatilusat taevast ja vahepeal jõin kohvi ja siis otsisin Wally't (see edenes jube hästi, kuigi Woofi ja võtme leidmine on alati üks igavene nuhtlus..) jaaaa.. siis. Ma kuulasin Nintendo mängude muusikat pool ööd. ja teine pool ööd kuulasin a'capella gruppe. ja olin niisama imelik.
Aaa.
Ma ei tea. Juuksed, vist.

Ja enne ööd tegime bändi Weronika ja Anniga. Mängisime "He's a pirate'it". Anni flöödil, mina ukuleelel ja Weronika Maci klaveril. Oh, meid osavaid :D Siis tegime natuke imelikku muusikat. :D Siis katsetas Edith flöödi mängimist ja sai peavalu. Kopsumaht on null ja näpud on liiga väikesed.

--

Pühapäeva hommikul kell 6.48 jookseb Edith õue, oma kohvikruusi ja fotokaga. Jookseb Arts Centre'i ette. Naerab oma kohvitassi üle. Loodab päikesetõusu näha (7.02 pidi tõusma).. umbes 7.40 jõuab talle kohale, et kui Päiek loojub merre, siis ta vist üldiselt tõuseb teiseltpoolt. Failure. Udu oli ka, niiet isegi kui Päike oleks mu auks merest tõusnud, poleks ma seda ikkagi näinud.. Aga mul oli nii naljakas. oma kohvitassiga olla seal. Mõtlesin, et kui Arts Centre lahti tehakse, siis ma palun neilt kohvi oma tassi. :D

Pühapäeval oli Guys and Dollsi läbimäng orkestriga. TÄHENDAB. Orkester = 2 trompetit, 1 tromboon (kes jäi 1,5 tundi hiljaks), trummid ja klaver. Umm.. Jah. Ja see oli kohutav. KOHUTAV. Tähendab.. mina ei tea, kas need trompetid pididki nii valesti kõlama või mida.. ilgelt kole oli igatahes. Aga trumm oli äge, mhm. Ja 1.vaatuse läbimäng kestis mingi kergelt tund ja 45 minutit. Success. Ja me minu arust isegi ei jäänud kuskil toppama väga.. (isegi Nathanil oli lõpuks tekst peas, jee!).. ja ma õpetasin Mel'ile Pushel and the Becki (ja mul pole endiselt õrnaaimugi mismoodi seda tegelikult kirjutatakse XD). Ja siis teised vahepeal vaatasid ja siis süüdistasid, et ma teen valesti. Ja lõpuks kui me kõik koos tegime, siis tuli välja, et ma tegin ainsana õigesti, nätaki. Ausõna, ma vahel saan asjadest aru ka, mhm. Igatahes jah, Mel oli edukas. Edithil hea meel.

6.52 am

Take back your minki tants on mingi EKSTRAaeglane. Ma siis nüüd ei tea või midagi..Jube veider on. Ja jubejube on ka.. Sest me alati suudame Pushel and the Beckiga alustada ja seda parandada ja siis on aeg läinud ja Take back your mink on endiselt jube. Pähh.
Sain sukapaelad. Mis on mingi maeitea, suurus ekstraväikesele mõeldud vist. Aga eks hingamine ongi nõrkadele niiet, laval saab siis lämbuda :D

Sain autoga mäkke. jee. Onu kes mängib Brannigani tõi. Jee. Küsis kuidas teater meeldis (sest ta nägi mind üks päev teatris..). Arutasime natuke. Mm. Ta oli mingi, Ossaossa, et sa stsenograafiat õpid (ta on ka mingine õppejõud..). Jah. Hiljem ma muidugi mõtlesin, et ma oleks võinud palju rohkem etendusest rääkida, eksole. Sest me mõtlesime sellest natuke erinevalt, aga Edith ju rääkida ikka ei raatsi.

Värvi nimi: hommikuroheline

Igatahes. Kella 4st sain oma filmigrupiga kokku. St. Tinega kõigepealt. istusime, nautisime päikest. Tine näppis oma iPadi. Lõpuks tuli Agneszka skriptiga. Päris normaalne tuli välja :D
Siis tegime storyboardi... hiilgavad kunstnikud XD Naljakuse tipp igatahes. Mu tuba saab põhiliseks setiks. Jepika jee. Ja mul pole endiselt väga täpselt aimu, mida ma cinematograafina tegema pean. Jee. Meie juhend ütleb küll, et ma umbes hoian kaamerat ja värki..aga mida me režissöör siis teeb? lavastab? noo, ei ole ju päris.. Igatahes jah..olime päris asjalikud. ma olin neutraalne, taaskord. Mõistsin mõlemat poolt. Hilinemisega, alati. Aga nad üksteist ei mõistnud, niiet..vähemalt mõistsin hilinemisega :D Aga lõpuks saime asjad lahendatud ja oli äge olla :D Jaaa tegelikult ma siiski üldse ei viitsi filmida, näkää.
Aa ja Tine oli mingi.. Ma oskan Final Cut Pros palju paremini editida.. Niiet, sähket Avid.. Mõttetu vend oled.

March 24, 2011

23.märts

Nüüd on ees kiired ajad. Ja ma olen ilmselt pidevalt jõle jube väsinud, et kui ma ei postitata, siis on see sellepärast, et vajun lihtsalt enne ära.

Esmaspäeval oli kella 2st-4ni CurtainCalli tüdrikute proov. Tegime "omigod, you guys'i".. Nii palju kui meid kohal oli ja kui palju me tegime, on kõik väga hea.. Esimesed jube pikk aeg läks ootamisele.. Jälle paljud ei teatanud, et nad ei tule ja miskõik ja Cath oli juba väga närvis..
Jube armas oli kõik.. kuigi noh..laul mulle iseenesest ei meeldi..võinoh.. ta on väga kummitama jääv, aga lihtsalt.. no ei ole minulik, aitäh.


Pärast seda TV seminar, mis oli taas suht mõttetu.. Me nagu..ei tee seal vist kunagi midagi asjalikku. Räägima ainult täpselt samu asju üle, mis juba loengus räägitud. Ühesõnaga.. Vaatasime erinevate riikide Big Brotherit ja siis pidime mainima, et mis on neis erinevat ja millele põhiliselt tähelepanu pööratakse..

Siis kopeerimise seiklused Kristinaga. Mis häda on Lounge'idel, et nende printerid ei tööta kunagi normaalselt?
Ja siis õhtul käisin kinos "Desire'it" vaatamas. Hästi ilusalt tehtud, aga jube veider film. Nojah.

Teisipäevases meedia loengus kuulasime ülejäänud tüüpide ettekandeid. nothing interesting.
Pärast seda Kristinale viisin pusad, mida tal on vaja oma production projecti jaoks. Istusime P-W ees ja nautlesime, sest Päike paistab ja soe on ja mõte jopest on juba kauge minevik.

Siis käisin natukene linnas. ostsin pärlid, jee! ja noh, niisama vaatasin ringi. Istusin mereääres pingil. Aat helistas ja oli armas. Ja udu oli. Mäge ei näinud, merd ka ei näinud. Mitte midagi ei näinud ja jube veider oli.

Siis tagasi üles, et pakkida kohver kostjumidega ja seada sammud CurtainCalli proovi. Grupi proov.. Tegime Freak Flagi peaaegu lõpuni. Ilgelt vahva on, et Cath teeb ägedaid soojendusi..peaaegu nagu Kertu juba Kaunites.. siuke..ikka nii, et on ka midagi :D Mulle meeldib nii!
Aga mina ei tea mis värk on, et kui ma pean laulma, st kui on tulemas mingid asjandused nagu etendused ja showcase'id, siis mu vasak kõrv läheb lukku..niiet ma ei saa kohe mitte midagi aru.. Ei kuule ennast ega teisi, brr.
Ja siis pärast proovi läksime Abbie ja Tomiga lavastaja Viv'i juurde kostjume näitama. Nii äge maja, päriselt! Nagu päris Briti kodu! :) Igatahes jah. Palju prooviti riideid ja kõik oli väga äge omadega :D Seal oli koti täis ülivahvaid kübaraid (,mis oleksid umbes kõik Müllersonidesse perfektselt sobinud, see selleks.), mida me seal kordamööda proovisime.. ja siis sain lilled Havanna jaoks, peab välja mõtlema, kuidas need pähe toppida - liimipüstol on kindlasti semu :D jaaa siis sain tüllseeliku pruutneitsi kleidi alla. Alguses anti mulle ERITI kohev tüllseelik, niiet kui ma kleidis tuppa tagasi tulin, siis nad olid mingi, Awwww, sa oled nagu kuusetipuingel. hihiii. igatahes, siis sain mingi, mis oli natuke vähem puhv. Nii äge!

Kolmapäeval oli niiiii ilus ilm. Päriselt. Ma istusin taas Arts Centre'i taga ja lugesin ja ühel hetkel ma lihtsalt võtsin pusa seljast ära, sest kergelt palav hakkas.. Ja nii ma siis olin seal - sukkade, lühikeste pükste ja T-särgiga, ja oli täiesti normaalne olla.
Siis kella 6st tegime HotBoxidega proovi.. Pushel and the Beck on nüüd vist enamvähem.. ma loodan. Selgines paljutki. Tähendab.. Tegelikult mitte, sest Hayley'l oli eelmine nädal autoavarii ja ta ei saa normaalselt liikuda ja seega ta ei tee kaasa, seega on meid üksvähem ja kogu sümmeetria on natuke sassis omadega..Ja me peame ilmselt poole nädalaga kellegi uue välja koolitama.. Päris hirmuäratav.
Siis tulid kõik ja proov algas.. ja meie läbimängust sai nii palju, et jõudsime hädavaevu ainult 2.vaatuse ära teha. Blahblah. Kõigepealt laulsime tükkaega "Sit down your rocking the boat'i", mis oli lihtsalt kohutav. Meil on ainult kõrgelt kriiskavad sopranid.. nothing else :( ja aldi hääl on piisavalt ajuvaba ka, et umbes keegi ei mõika, mida me täpselt laulma peame, nojah. Päriselt.. klaveril toksides tundub, et see mis noodis kirjas ei sobi absoluuuutselt ühegi teise häälega kokku..No..mina ei tea siis.. Leiutan üldiselt mingit suvalist häält sinna.
Siis..kuna teine vaatus algab Take back your mink'iga, siis muidugi pidime me seda tegema ja see oli kergelt katastroof. Mitte keegi ei teinud õigesti.. Ja ülejäänud proovi olimegi HotBoxidega lihtsalt ArtsCentre'i galeriis ja üritasime midagi teha sellega.. Mulle tundub, et jube paljud lihtsalt mõtlevad niii palju üle ja siis tundub jube keeruline..sest..noh, tegelikult ju pole.. Nojah. Igaljuhul vajab veel kõvasti harjutamist.

Esikas on nädala pärast - ohsasiga.

Siis tegime veel lõpustseeni. Mida me polnud kunagi teinud. Ja siis me saime pahandada, sest me olime ainsad, kes reageerisid, aga ühele tüübil tundus, et me lihtsalt lambist ajame juttu laval.. jaajah. Ta on üks nõme mees niikuinii.. Pähh. Igatahes.. Proovi lõpuks olid kõik surmväsinud ja tujutud. Ohjubejubejube.
Vähemalt sain omale nüüd pedal pushe'id ja seega on mu kostjumidega korras. St, ei. Mul on veel sukapaelu vaja. jestasjestas.

March 20, 2011

20.märts

Ummm.

Olin hommikupoole jamas, sest ma olin kogemata õhtul vaadanud märkmikust valet nädalat ja olin jumala kindel, et meil algab proov 3.30.. agaaa nooo, võta näpust.. kui ma kell 1 uuesti märkmiku avasin, vaatas mulle sealt lõbusalt vastu 12.30 - proov! Oh, küll siis läks alles kiireks..
Ruttu riidesse ja hambapesu ja tormasin välja.. Võtsin veel Arts Centre'ist kohvi ja..

ja tormasin alla. ja jõudsin kohale ja noh.. Ma Bushel and the pecki ajaks ei jõudnud.. aga ma jõudsin täpselt nii, et minu Take back your mink'i kleit võeti kilekotist välja ja sain seda selga proovida..

igatahes. Ei olnud väga asjalik.. ja me tegime lisaks 1.vaatuse läbimängule ka 2.vaatuse läbimängu.. mis ei olnud üldse asjalik ja kõik venis ja..kuigi nüüd on natuke nagu mingi ülevaade, et kus ja millal toimub, on kõik siiski VÄGA poolik :(

aga igatahes.. sain ka oma Bushel and the Pecki pluusi. Siuke ruuduline..jaaaa me peame selle nabakaks tegema. Paljas naba - jee :( lisaks saime oma pisipisikesed püksikesed.. õõh, päris jube..tähendab, jube on mõte nendega laval olemisest.. aga noohjah, elame üle, elame üle.

Kui eile CurtainCalli proovis me Abbiega laulsime Take back your minki, siis täna laulsime Freak Flagi XD Meil on natuke sassis asjad vist :P

jaaah..ja polegi väga midagi asjalikku.. linnas veel natuke šoplesin, õige natukene, sest proov lõppes pärast 3.30't ja noh kell 4 on kõik poed juba kinni.. jah.

19.märts

Laaaupäev. Järjekordne ootamatu nädalavahetus. :D

Käisin Morrisonsis, veidi toidušopingut vahelduseks, mhm.

Emotsioonitu

Siis oli ometi ja lõpuks ja jälle CurtainCalli proov! Jeeeeeee! See on siis Rent era showcase'i jaoks ehk laulud muusikalidest, mis on hiljem kui 1996 esietendunud.
Jube paljupalju mõnusam õhkkond on kui Guys and Dollsis.. Ma kohe ei tea noh :D
Pandi proovigraafik paika (oh, järgmised nädalad on tihedad - finally!!!), rääkisime grupinumbritest, kostüümidest ja osadest.
Grupinumbrideks on siis, ee.
"It sucks to be me" - Avenue Q ; "Freak Flag" - Shrek the Musical ; tüdrukutel "Omigod, you guys" - Legally Blond the Musical; poistel "Lay all your love" - Mamma Mia.. ja siis ongi vist kõik..
Emotsiooniga

Cath oli armas ja oli mingi.. "Ma mõtlesin, et Edith võiks Elf olla Freak Flagis" :D Ma saan aru küll jah, et ma olen lihtsalt pisike, aga see oli üldiselt armas, et ta üldse mulle mõtles :D niiet..Ma olen Shoemaker's Elf ja mul on üks rida laulda! "It's time I told the world I'm a scientologist!" voh! Ja kuigi meid oli vähe, siis me saime jube palju ära tehtud..tähendab, pool Freak Flagi laulu!
Tere, Aberi tänav

Cathil on kõik välja mõeldud ja me oleme lihtsalt ägedad ja saame kohe aru ka :D Voh, nii peabki! Ja meil on jube lõbus ka! Aga noh, eks me Abbiega ikka vahepeal randomilt laulsime "Take back your mink'i" ka :D Ja siis ma rääkisin päkapikkude keeles, mhm.. *noogutab hoogsalt*

Ja siis oli teatrisse jooks. Sellest hiljem.

Weronika ütles: "Vaata, kaks draakonit!"

Pärast teatrit läksime Weronikaga mere äärde, sest täna oli ju Super Täiskuu (mingi emm 20 aasta suurim kuu..mhm!) ja siis me lootsime, et meri on ka äge.. oli ka :D Tegime veidi natukene fotoshuuti :D Aga noh, mereääres oli suht..jura teha, sest välguga pildistamine sakib endiselt..
Describe the emotion: crazy.

lisaks pidime manuaalfookusega tegema, sest liiga pime oli ja kaamera lihtsalt ei nõustunud fokuseerima..niiet pooled pildid on lihtsalt ülevalgustatud pooludused junnid. Ja siis fotoshuudi teiseks pooleks liikusime mereäärsele platsile, kus oli valgustus ja asi edenes juba paremini :P kuigi..eks õhtud on ikka pimedad..

March 18, 2011

18.märts

Hommikuses workshopis tegime lõiku Junost. Kedagi mu grupist polnud kohal, niiet ma sujuval maandusin suvalisse gruppi :P Kuna ma jäin hiljaks, oli neil juba kõik ära otsustatud ja ma sain rahulikult uneleda ja poomi hoida :P
Kuni läks veidi actioniks, et poom kaadris sees ei oleks.. Siis ma lamasin pinkide taga maas ja hoidsin poomi.. ja teinekord näitlejate jalgade ees lamades, poomi JA teksti hoides. Õpetaja naeris me üle. Ütles, et andekad :P Haahaa :D jumala okei on nii :D
Ma hakkangi spetsialiseerunud poomihoidjaks, mhm.. Heli kontrollimise kohta ma ei oska öelda, sest meil pole veel kordagi õnnestunud saada kõrvaklappe, mis tegelikult ka töötaks :P Niiet me lihtsalt..hoiame poomi.. Jaaa üldiselt on teistest helidest kõigil suva ka :P Kui nii, siis nii :D
Igatahes saime tehtud.. ja meile anti lausa uued, kasutamata kassetid, wooow. Kaamerast pärast vaadates tundus, et päris äge on.. Kuigi.. kui ma oleks olnud režissöör, siis ma oleks vast miskit teisiti teinud.. Siuke suhteliselt üksluine istumine.. Nojah, mis seals ikka. Poomi ongi lõbusam hoida :D

Lugesin kuidagi ülikiiresti oma teatri asjad ära.. Tegin veel omletti.. Esimest korda elus.. Sõin ka esimest korda elus. Päris okei oli.. Ma muidugi ei osanud seda ümber keerata normaalselt ja siis ma lihtsalt võtsin teise panni ja "keerasin" siis ümber XD Nojah.. Ikka läks veidi mööda ja ümmargsusest oli asi kaugel. aga jah, kõlbas küll.

Teatri seminaril rääkisime kolonisatsiooni-järgsest teatrist.. Jällle. Tähendab, tükkaega ta rääkis ühe Walesi tüdrukuga, et kas ta tunneb end kuidagi eriliselt, sest on Walesist.. Ja noh siis see tüdruk rääkis, et jah, et noh, et kui paljud inimesed maailmas oskavad kõmri keelt..eriti võrreldes inglise keelega.. ja et üldse, et nad on oma maa eest võidelnud ja miskõik ja kõik.. Ja siis nad rääkisid mingist Walesi pühast, kus tullakse üle Walesi kokku ja on mingi võistlused ja asjad.. ja siis oli vahva juhus.. See Walesi tüdruk mõtles natuke ja siis ütles, et "ma ei tea, kuidas see sõna inglise keeles on.." See oli nii armas. ja mõtlema panev, et noh.. UK, UK'ks aga ikka on eirnevused ja ei tea kõike. Ja ta ütles, et Põhja-Walesi ja Lõuna-Walesi keeled on ka erinevad, et samad sõnad, aga tähendavad totaalselt erinevaid asju (nagu sooome keelega kus "lippuautomaati" pole kuidagi lippudega seotud :( ..)
Ja noh.. ega me väga palju midagi väga ei rääkinud.. Lektor rääkis.. et..eem..üldiselt sellest, et kolonialismi ajal lihtsalt suruti teist kultuuri peale ja ei üritatudki mõista algset kultuuri ja nende traditsioone (nagu näidendi rituaalne enesetapp..).. aga et me kõik olime praegu siin sellel arvamusel, et kui see on see mida nad tahavad ja peavad tegema ja nii on tavaks, siis me pole keegid, et neile vastu hakata.

Ja me saime oma portfolio proposalid tagasi.. Täis kirjutatud igasuguseid märkmeid. Ja me lektoril on täpselt samasugune käekiri nagu Eigil. nooo täpselt! Ainult, et lektori omast ma saan millegi pärast aru XD

Ja siis ma tahtsin kohvi osta ja kohvi sai just eelmise automaadi kasutajaga otsa. ja siis ma tahtsin võikut osta ja siis ma avastasin, et jätsin rahakoti koju. Nooo...läheb hästi.

Ilus ilm on ja ma lähen õue lugema..(ja võtan rahakoti kaasa ja ostan ikkagi kohvi, voh!)

--

Lõpuks istusin ikkagi Arts Centre'is.. sest mu lugemisplatsil olid kohad sisse seadnud mitmed pered ja pinke enam ei jagunud :( Aga ma sain lõpuks Arts Centre'is seal istuda, kus ma alati tahan - jepika jee! Ja Päike paitas ja tegelikult oli jube palav, ja pisikesed lapsed jooksid ringi ja siis ma märkasin, milline kohutav lärm seal on. Mitte ühtki arusaadavat repliiki, lihtsalt müra.. Aga ma lugesin raamatut ja see müra jäi tagaplaanile.. Ja siis Päike loojus ja jube ilus oli olla. skitseerisin päikese loojangu märkmikusse.. See näeb välja täpselt nagu "Lion Kingi" muusikali alguse päikesetõus, st päikesetõus ja -loojang on ühesugused, ainult, et loojang kestab jube lühikest aega.

Ja nüüd, v teatr.

March 17, 2011

17.märts

St.Patricks Day. Hille sünnipäev ka :) Palju õnne!

Teatriloeng.. oli kuidagi..veider..Rääkisime Kolonialismi järgsest teatrist.. See tähendab, siis nende koloniseeritud riikide teater.. Et nad nagu võivad olla kaks karakterit korraga.. Oma kodumaa (Aafrika, Austraalia, Brasiilia jm) ja siis koloniseerija riigi oma (ntBriti).. ehk neil on tihti igasugused rituaalsed trummimängud ja maskid seotud umbes Shakespear'i taolise asjaga. Ja et seda täielikult mõista peab midagi ikka teadma ka.. Näiteks see näidend mida me lugema pidime (ja mida ma pole veel lugenud), et seal mingi Briti paar läheb mingi maskiga kuhugi karnevalile ja nende jaoks on see lihtsalt vahva mask.. aga kohalike jaoks on see ülioluline mask, mida võivad kanda ainult mehed ja millega kutsutakse esivanemaid välja..
Mulle tundus, et ta rääkiski terve loengu täpselt ühte ja sama asja kogu aeg... Njamh.

TV loengusse jäin hiljaks :D Sest tee peal jäi ette Gemma ja me jäime jutustama ja see oli niiii armas :) Ta oli mingi "ME IGATSEME SIND STSNEOGRAAFIASSE!" ja siis ma ütlesin, et aga noh, et te saite ju uusi tüüpe juurde ja siis ta tegi mossis nägu ja oli mingi "aga te (mina ja teised, kes teevad TVd lisaks) olete õiged inimesed, aga need uued on lihtsalt.. mitte õiged" ja siis ma olin minig AWww :) Ma nüüd igatahes ootan, et ma saaks nende asja vaatama minna, Gemma rääkis, et nad on selles laohoones või kuskil ja igaüks ehitab omale toa, et Gemma tuba on vetikaid täis ja ta käib aegajalt rannast liiva varastamas :P nii äge!

Igatahes, TVs rääkisime globaliseerumisest.. ja et noh, et ühestküljest on tore ja me saame paremini läbi (me=kõik riigid/rahvad) ja teisalt on halb, sest me muutume üheks suureks rahvuseks ja rahvuslik kultuur kaob ja miskõik.. Me oleme kõik McDonaldiseeritud või oleme Coca-kolonialismis.. ehk üldiselt me oleme amerikaniseeritud.. Et enamus kannavad teksasid (ma olin üks umbes 8st inimesest, kellel polnud teksad jalas, oih), igalpool maailmas võime süüa McDonaldsit, mitte kohalikke toite, igalpool võid juua Coca-Colat ja miskõik..
Ja siis me vaatasime mingit dokumentaali Big Brotheri kohta. See on siis miskine teleshow, kus mingi arv pannakse mingiks ajaks ühte majja kinni. Ja nad peavad seal koos elama ja ei tohi mingit kontakti välismaailmaga omada.. Majas pole telekat, telefoni ega interneti ega midagi.. Ainult ükskord on seda reeglit eiratud, kui oli 11.9 terroriakt, siis neile öeldi, et mis juhtunud on.. Igatahes ja siis neid hääletatakse välja ja viimane tüüp võidab mingi summa. Jaaaa..kaamerad käivad 24/7.. Igatahes.. Jube asi.. ja dokumentaal oli ka jube.. Ja ajuvaba.. Brr. Aga inimesed tahavad teada, mida teised inimesed teevad ja siis on selline saade jube pop.

Pärast oli mul Rosaga ukulele tund.. ega ma midagi väga ei õppinud :D Ma ei mõista eriti, mida kuskil sellises tunnis õpetada saab.. kui mul oleks endal siis mõni küsimus.. naah.. Ses suhtes, et akorde saab ju igaltpoolt järele vaadata näiteks.. Kuigi Rosa näitas näiteks kuidas E akordi palju lihtsamalt mängida (aga see on ikkagi ilgelt nõme akord..) ja siis ta õpetas paar viisijuppi, aga ideeliselt noh.. Jamh.. Ma saan aru et näiteks klaveris on mingid harjutused, mis ma ei tea, et näpude ulatus läheks suuremaks vms.. ukulelega on lihtsalt.. mida tihedamini mängid, seda ägedam ja seda kergemini jäävad akordid meelde ja vahetused lähevad kiiremaks.. Aga mind üllatas, et Rosa ütles, et ta umbes 2 nädalat tagasi õppis neid umm.. tabe lugema.. ehk kui sul pole antud akordid vaid tegelikud noodid.. ja siis ma olin üllatunud, sest see on ju jube loogiline, nojah. See selleks.

Ja ülejäänud õhtu olen kuulnud supervahvat laulu (ja täiest kõrist kaasa laulnud, muidugi)
Mari Kalkun - Koduvana Pühendus. Nii täpselt naela pihta, et on lihtsalt vahva! Ma ilmselt väga varsti katsun seda ukulelel mängida.. Mis on raskendatud, sest akordide välja mõtlemine pole teab mis naljamäng..