February 13, 2013
13.veebruar
Lihtsad, ilusad hetked.
1. Stsenograafia - pidime tänaseks mingid mõtteid koguma, et mis me teha tahame..mul oli mitu mõtet. Mitte ühtki korralikku küll. Lihtsalt suur füüsika ja keemia ja öise taeva ja universumi vaimustus. Vaimustused pole head, vähemalt mul, ma olen lihtsalt jube elevil, aga ei oska kogu selle elevusega midagi peale hakata. Pluss sellele elevusele järgneb tavaliselt 1,5 päeva teki all pooleldi unes ja pooleldi üleval olekut, mille vältel ma ei oska mitte midagi endaga peale hakata. Maksimumist miinimumi. (Hea, et mul see teisipäev vaba oli, sain oma vegeteerimist teostada..). Ühesõnaga - me pidime paarides rääkima teisele, et mis me teha tahame ja siis paariline räägib kogu grupile, et mida sina teha tahada ehk ise oma asjast ei räägi. Mis pani mind põmmjapauk otsuse ette - tuleb nüüd ja kohe midagi kokku rääkida. Ja siis ma ütlesin, et ma tahan teha Kuu. Jeph. Kuu. Suuure TäisKuu. Castle Theatris on hästi kõrge lagi (vana kirik..) ja ma tahan selle kuu sinna talade vahele panna. Ja kõik muu on segane. Kuidas ja millest ma selle kuu teen või, mida see kuu ise teeb.. pole õrna aimugi.
Põnev oli, et kõigil on väga teatraalsed ideed. "Ma tahan, et inimesed tuleksid ja tunneksid seda atmosfääri ja nuusutaksid ja tahan neis mingeid mälestusi tagasi tuua.." või "Tahan neid läbi mingi protsessi viia.." (kleidid, mis muunduvad ühest vormist teise ja miskõik..) Ja siis mina oma Kuuga. Tere.
2. Shakespeare - Henry V on nii jauram näidend, et ma ausõna arvan, et ma kärbun seda lugedes. Nii segane ja what. Ma arvan, et ajaloo näidendid pole minu teema (st Shakespeare'i ajaloo omad..)
3. TEATER. Ma tükkaega ei teadnud, et kas ma saan pileti või mitte.. Lõpuks nad siiski vastasid ja ütlesid, et on pielt broneeritud. JESS. Ma pole ammu tudengigruppide näidendeid näinud.
"Pitchfork Disney". See on hästi..veider.. Jube hea, aga jube veider.. Näideldi väga kaunilt, pidevalt olid pinges, sest see jaburus, sa ei teadnud, mida oodata. Kaks täiskasvanud-last õde-venda, kes elavad šokolaadist ja jutustavad üksteisele hirmudest ja unenägudest ja luupainajatest ja mälestustest. Ja siis tarakane sööv showbisnessi poisike ja tema partner. Tundub veider? Jeph, seda ta on. See on siuke asi, mille kohta postdramatic theatris öeldakse visceral. Et sa tunned seda läbi kõhu? Ja see on nagu.. natuke vastik/ebameeldiv, aga see mõjub. Ma ei oska seda seletada. Selline, et oled koguaeg ääre peale ja natuke ebamugav kuni selle punktini, et mingi ajuvaba veider asi ajab sind naerma, sest sa ei oska enam midagi muud teha. Ja näidend muidugi mängis ka sellele, sellele poolikule koomilisele fraasile. Korraks maandas pinge ja siis whoump pinge hakkab jälle kasvama kuni järgmise hetkeni. Või siis kasvab pinge selleni, et sa tõesti kardad. Sa istud, kramplikult toolist kinni hoides. Kardad tegelaste pärast, nende suhete pärast ja enda pärast. Sest see..miski..tungib sisse. Ei tea.
Hea oli, seda tean.
February 1, 2013
Sunnitud Meelelahutus*
Naljakas, ma hetkel isegi ei tea, mis selle etenduse nimi oli...
Käisin trupi pärast. Forced Entertainment*
Tuntud nimi, siin maal. Ei, nad käisid Eestis ka, Rakveres selle festivali ajal, noh, misiganes ta oli.. Baltoscandalil!
Nii, etnedusi nimi oli The Coming Storm. Aga point on, et FE puhul pole nimi üldse oluline, sest..see pole oluline... (Okei, eelmine aasta kui kohustuslikult Void Story't vaatasime ja pidime 2500 sõnaga seda analüüsima, siis ma rääkisin küll, et nimi sai õigustatud..) Aga üldiselt.
Üldiselt on nii, et Forced Entertainmendiga ei oska midagi oodata.
Nende etendused on pudrujakapsas. Väga hoolikalt kokku pandud pudrujakapsas. (jah, pudru, ja mitte puder.)
Ja.. see kord ma mõtlesin, et selle asemel, et etendusenime analüüsida, oleks pidanud eelmine aasta hoopis trupinime analüüsima. Sunnitud meelelahutus. Sest seda ta on. Sa ei oska enam midagi teha kogu selle jauramiga, mis nad sulle ette söödavad, niiet sa lõpuks naudid seda. Ja meeled saavad lahutatud.
Ideeliselt nad rääkisid lugusid. ja, katketasid üksteist. Ja tegid muusikat. Ja olid üksteise pihta närvis.
Ma tõesti...ei tea. Siuke, nats ajupesu tunne on. On nagu midagi, aga pole mitte midagi. Midagi, mille kohta vist saaks palju tarka öelda ja analüüsida. Aga samas on nagu... Meh? Mis asi see nüüd oli? Selline, et on lõpuks ja vahepeal päris tore. Aga siis järgmine hetk sa istud pea toetumas käele ja avastad end sadat muut mõtet mõlgutamas (kaasa arvatud, et "Millal pagana pärast ma siit ära saan?") ja järgmine hetk hammustab krokodilli kostüümis mees kott-peas meest, samal ajal võrgutavalt saba lehvitades, samal ajal kui üks naine räägib sellest, kuidas 6-liikmelisel perel oli süüa ainult 5le ja pereema peab otsustama, kes sureb esimesena, samal ajal kui kaks teist näitlejat mängivad upbeat muusikat klaveril ja trummidel ja üks näitleja üritab suuuri puuoksi laval kuhugi paigutada ja on ilmselges hädas.. Ja siis sa naerad, sest see on täielik jaburus (ja krokodilli flirt on naljakas..) ja jalg lööb takti kaasa ja sa peaaegu naudid.
Mis ma tegelikult tahtsin öelda, et seekord mängisin mitu korda mängu "Katsu ära arvata, mis filtri numbrit on kasutatud" Mis on mõtetu mäng, sest ma tean ainult üht sinist, mis on 201 (ja nad olid seda kasutanud ka), aga ühtki teist numbrit ma peast ei tea.
Ja siis tahtsin öelda, et seda jaburust vaadates tuli ilge tahtmine ise laval olla. Olla lihtsalt, keegi teine. Ja ollagi võibolla jabur ja vahel karjuda ja ennast välja elada ja siis nutta ja siis naerda ja tantsida ja hüpata..ja olla, laval, näidelda.
Ja muusikat improviseerida! Ja teada midagi rütmist. Ja osata trummi mängida. Ja kitarri. Ja lihtsalt mängida..Lihtsalt. Et paned käed klaverile ja muudkui mängid. Jamh..
November 7, 2012
A Midsummer Night's Dream
Ma tahtsin kreepsu saada kui esimesed tegelinskid tulid lavale ja oli briti uniformis ja nende metall kaussidega peas, et "oh I maailmasõda???? NOWAY". Ei olnud, II Sõda oli. Aga ega see seda vähem ilusamaks teinud.
Edith, teeb nägu, et teab palju valgusest, ja et OHMUJUMAL SEE OLI KAUNIS. Lihtsad asjad tegelikult. Näiteks mets, st puud oli mitmetel kilekardinatel (nagu teate, kuskil laohoonetes külmkambrite ees, paksust plastikust kile ribad), mis tegi võimalikuks aksist valgustamise, ja valguse peegeldumise "puude vahel".
Üldiselt oli suht hämar laval, ja vahel see häiris mind, aga siis ma mõtlesin, et müstiline mets ju.. ei saagi väga valge olla..
Neil oli suur kangasekraan sügavuses, mis oli animeeritud - päev muutus läbi loojangu tähiseks ööks kuni kuu tõusis. Liblikad lendlemas metsa vahel. Imeline. Ja valgus oli koguaeg vastavuses. Kõige ilusam oli päikese tõus ekraanil ja valgustugevuses.. See oli nii ilusasti lahendatud, et tunduski, et see keskpunkt ekraanil, kus Päike paistis puudevahelt, oleks helendanud ja aina eredamaks muutunud.. Tegelikult muutus ekraanil olen ainult õige vähe.. roosakast läbi oranzika kollakaks päevavalguseks.. ja seda oli tehtud muidugi ilmselt lihtsalt valgustugevuse ja võibolla valgusallikate lisamisega, aga kogu see ajastus oli nii perfektne, et see oli lihtsalt maagiline!
Ja siis imeilus lahendus oli haldjad. Minihaldjad. Need maagilised näpuotsa lambikesed, mida alati hamleyses demonstreeritakse. et õrna puudutusega süttivad ja kustuvad. IMEILUS. ja maagiline.. pisike jaaniussike on peos ja järgmine hetk on ta "Õhku puhutud". Tõeliselt lihtsalt geniaalne.
Ja siis ma pean ütlema, et Puck on vast üks mu lemmikuid tegelaskujusid, üldse. Ta on vist täpselt selline tegelaskuju, keda on mõnus mängida, keda on lihtne (!) mängida, aga keda ei tohi jätta lihtsa mängu tasandile. Ja siis kõik korrad (st KÕIK need terved 2 korda..) on Puck olnud imeline. Tänane Puck - ohsapoiss! Lihtsalt imetlesin seda mängulisust.
Pean ütlema, et kõik näitlejad olid väga.. tantsulised.. Liikumisi oli hea jälgida, ei jäänud mingeid kohmakaid liigutusi silma ega miskit. Nad postshow talk'il rääkisid ka, et nad algul tahtsid tangotada haldjatega, et noh.. neil haldjatel sellised vastatikulised põnevad suhted.. Aga et see läks proovide käigus palju vabamaks..
Ah, hea on jälgida hästi mängitud Shakespeari. Keelgi ei tundu äkki enam nii keeruline. Rütmist saab liikumine ja liikumisest saab mõte ja mõttest saab aru. Ilus on see Shakespeari keel ja rütm ikka küll. Nüüd tahaks jälle lugeda palju. Lugeda Shakespeare'i ja teada ja tunda.
Ja siis meie etendusest, kapten Elliot ütleb shellshocki ja Shakespeare'iga seoses, et "Theatre is therapy."
Aamen.
June 14, 2012
Nt Live: Frankenstein
Ma tahtsin Frankensteini näha juba siis kui NT Live (National Theatre Live, salvestatud etendusi näidatakse kinodes) seda esimest korda näitas, nii umbes oktoobris või miskit, ma ei teagi miks, ma jubedalt tahtsin seda näha, aga magasin maha. Siis tuli vahepeal Benedict Cumberbatchi vaimustus, ja siis ma tahtsin seda selle pärast näha. Ja siis tuli uudiseid, et Danny Boyle võitis selle eest Olivier'i auhinna ja miskõik, ja et ta lavastab olümpia avatseremooniat. Palju põhjusi, milleks vaadata, onju?
Esimest sekundist kui film hakkas, ahmisin ma õhku, ja olin lihtsalt.. vaimustuses. Näitas proove ja taustalugu ja ma olin juba vaimustuses.. Ja kui see siis tegelikult hakkas, OH MU JUMAL.
Kõigepealt ma ahhetasin valgustust (muidugi) - neil oli vähemalt 1000 lambipirni riggitud lakke, ja kõik erinevatesse patchidesse ka (vist, ilmselt oli midagi paaris ja midaiganes, aGA) igatahes nad tekitasid laineid, ja tegid igast trikke. Ja siis kuidas Koletis (Cumberbatch) ronis "üsast" (ma arvan, et see on see, mida see pall endast kujutas) välja, sündis.
Esimesed kümme minutit me vaatasime miimi, kuidas Koletis õpib lihaseid kasutama, kõndima. Vau. Ma ei tea, sellline kehatunnetus saab olla ainult väga headel näitlejatel. Ma lihtsalt, istusin seal suu lahti, ja muudkui imestasin. Sa reaalselt vaatad seda 30-aastast meest laval, ja USUD, et ta näeb esimest korda jalgu-käsi, ja tal pole õrnematki aimu, kuidas need toimima peaksid. Nagu kitsetall, värisevatel kätel-jalgadel. Paneb jala maha, ja siis tasakaal jälle kaob. Aga lõpuks ta saab hakkama.
Ja kuidas ta siis hakkab õppima, põgenenud "kodust" (,sest dr. Frankenstein "viskab" ta kodust välja), tunneb ta esimest korda Päikest, kohtub inimestega, tunneb vihma, katsub muru. See õnn, mis oli esimesest Päikese soojusest, ohmujumal, see oli nii siiras, NIII siiras, tõeline õnn, oli ta häälitsustes (sest keelt ta ei olnud veel õppinud kasutama) ja liigustuses ja SILMADES. Jah, kogu selle meigikuhja alt oli näha õnne läbi silmade.
Aga kuidas kõik inimestega kokkupuuted lõppevad peksmise ja põgenemisega, tema koleda välimuse tõttu. Kuni ta kohutb pimeda mehega, kes õpetab teda, ja USUB, et ta on hea inimene, sest ta ei näe ta välimust. Esimesed sõnad, mida Koletis ütleb on "Fuck off you bastard! Get out!", sest see on see, mida ta kuulnud on.
Vastsündinud inimesest, "koletisest" sirgub mõtlev ja rääkiv intelligent, kes tahab teada, kust ta pärit on. Kes tahab leida oma "Masterit", sest ta on üksik, ta tahab tunda armastust.
Kuidas ta lõpuks leiab oma isanda, saab temaga isegi kokkuleppele, et ta teeb talle naiskoletise, kuid lõpuks siiski põikab ära oma kokkuleppest.
Kuidas inimene tunneb end Jumalana, tekitades elu surmast. Kuidas see tekitis on võimeline rohkem emotsioone tundma kui tema Valmistaja. Kuidas Koletis teab, mis on Armastus, aga Valmistaja teab ainult valemeid ja oma ego.
Ma lihtsalt.. Vaatasin seda 2 tunnist salvestus suu ammuli. Kõik helid olid perfektsed. Valgustus - MU JUMAL, see oli niii ilus, kõik need lambipirnid, ja siis parcanid valgus sein, ja hommikupäike läbi kanga, ja järv ja talv ja liustikud ja Inglismaa ilm, ja tulekahju, kõik tehtud valgusega, millal kord suudan mina midagi sellist välja mõelda? Kõik näitlemine - see, seda ei saa kirjeldada, kui saab, siis on seda VÄGA raske ettekujutada, see oli lihtsalt, ma ei tea, kui keegi ütleb kunagi, et Cumberbatch pole hea näitleja, siis ma ausõna löön teda, sest ma pole kunagi näinud sellist näitlemist. Seda ei saa isegi näitlemiseks nimetada, sest see tähendaks millegi võltsimist, see oli OLEMINE, TUNDMINE, aah, ma ei teagi. See lihtsalt, vau.
Ja nüüd ma tahaks niii väga näha neid vastupidi rollidest (sest nad mängisid kordamööda, kord oli Cumberbatch Koletis ja Jonny Lee Miller Frankenstein, järgmisel õhtul nad vahetasid.). Ma kujutan ette, et nende Koletised on väga erinevad, aga ma tahaks loota, et ka Milleri Koletis on sama geniaalne kui oli Cumberbatchi oma.
See lihtsalt. Ma vaataks seda umbes miljard korda uuesti, ja ma usun, et see oleks endiselt sama vaimustuv, ja ma jääks ka pärast sajandat korda õhku ahmima kõige peale.
June 11, 2012
Tony Awards
3 tundi hiljem sai läbi, ja Edithi muusikaliteadmised olid täienenud miljon korda.
Esiteks. Neil Patrick Harris on maailmageniaalseim host!
ja teiseks, võidu muusikal "once". See muusika teeb mind niii rõõmsaks, et kohe, täiesti AJUVABA. Niii ilus on, et lausa..kurb :D
(Lisaks, valgus- ja lavadisain. Üligeniaalsed cyc'id on, millele on scenery peale projekteeritud, ja nii ilus ja reaalne on, ja ma pool aega lihtsalt ahhhetasin nende prožektsioonide (ma ausõna ei tea kuidas seda sõna kirjutada) ja valgustuse peale.. "Porgy ja bessis" näiteks, see oli nii ilus, et pisar tuli silma.. )
May 18, 2012
Punk Rock
Nomadic Players mängisid seda Arad Gochi teatris. Oh, küll nad on endale andeka trupi kokku saanud. Nad suutid pinge selleni kasvatada, et ma võpatasin lihtsalt iga liigutuse peale, mis näitlejad laval tegid, sest pinge oli...taevas.
Ma ei tahagi midagi palju öelda, suurepärane oli. Natuke segane, jättis lahtisi otsi, aga see on vist Stephensil kombeks. Taaskord tahaks lugeda skripti, sest teine komme Stephensil on, on jätta hästi palju lahtisi otsi ka lavastajale (kuigi mulle tundub, et seekord päris nii polnud..)
Tahan veel öelda, et ma vihkan blackoute. Ja ma vihkan kui muusika on seal lihtsalt nime pärast. Ehk igakord kui oli blackout/stseeni vahetus, mängiti hästi valjult punk rokki. Blergh. Nagu pagana The Mourningus, blergh.
Aga, ei, suurepärane, muidu. Aah! Ai mulle meeldib teater!
May 7, 2012
4.48 Psychosis
4.48'ga oli siuke...huvitav suhe.. Ma tahtsin seda jubedalt näha, sest see on Sarah Kane'i kirjutis, kusjuures, ta viimane, enne kui ta enesetapu tegi. Ainus, mis ma Kane'ist enne teadsin, oli, et ta kirjutas Tybalti monoloogi (Draamateatri "Julias", mis tegelt on ta etendusest "Crave") ja et ta oli nats hullumeelne, ja tegi enesetapu. Kõik. Aga ilmselgelt oli see piisav, et oodata terve aasta, et näha 4.48't.
Jaaaa, mul oli õigus. See tekst oli vapustavalt vaimustav (kuigi ma tahaks seda ka lugeda..sest see on seda sorti tekst, mida mulle vist meeldiks rohkem lugeda kui näha/kuulata).
AGA. See oli Castaway trupi poolt, mis on siuke, "Võtame kõik vastu, ja paneme kõik lavale" trupp. Ehk seal oli absoluutselt igasuguseid tüüpe. Vanemaid inimesi, kellel on reede õhtuti (võinoh, mil iganes neil proovid on..) natuke vaba aega, ja midagi targemat pole teha. Vanemaid inimesi, kes on absoluutselt 100% teatrifanaatikud. Noored, kes tahavad saada staarideks, ja ükskõik milviisil. Noored, keda tegelt ka huvitab teater. (ja siis ma mõtlesin, et jõle hästi on näha, mida inimene arvab, vaadates, kuidas ta mängib..massi näiteks..). Need, kellele tekst tähendab päriselt ka midagi, kes seostavad end sellega. Ja siis need teised, kellele see on mass suvaliselt kokku möksitud sõnu, mis tuleb JÄLLE pähe tuupida..
Igatahes.. kirju seltskond ei anna kõige paremat tulemust. Kuigi..see oli päris hea.. Osad kohad olid päris head. Seal oli üks Poola tüdruk, kellel oli umbes kõige rohkem teksti, ja ta elas igale lausele niii kaasa, teda oli nii vahva vaadata, sest..noh, mina olen omadega endiselt kompleksis kuskil avalikult inglise keeles rääkimise ees, niiet ta oli niimoodi laval ja suure aktsendiga ja rääkis palju..ilus oli lihtsalt, vist.
Aga, mis oli absoluutne turn-off oli valgustus. Eriti kui ma olen nüüd teadlik sellest. Ja märkan seda rohkem, meelega. See oli kohutav! Mingid jumala suvalised värvid kokku miksitud.. Lihtsalt mingi..plögalöga. Kuigi, põnev oli siis vaadata, et mis prože täpselt, mida tegi, sest me olime stuudios ja kõik laternad olid näha. Eks oli ilusat ka.. Vahepeal spotlightid toimisid hästi, aga siis astusid näitlejad neist välja, ja siis nad ilmselgelt ei toiminud hästi. Siis oli ilus, kuidas nad olid valge cyclorama taga ja tegi varjukolle. Aga üldiselt oli see lihtsalt, et "tahaks hästi sigrimigrit, palun!"
Jamh. Ja üldiselt ma ei saanud tihti aru, et mis need tegevused olema peaksid, mis nad tegid, aga..see vist ei häirinudki nii palju.. Võibolla natuke siiski.. Hästi palju oli ringi tõmblemist, mis osade puhul oli päris arusaadav, et miks nad ringi tõmblevad, aga teised olid jälle täpselt, et "lavastaja ütles, et kõnni ringi, mina kõnnin ringi..."
Ühesõnaga. Et..tahaks lugeda seda nüüd.
March 25, 2012
25.märts


February 22, 2012
Bound


December 15, 2011
Song Stories
December 10, 2011
Fantastical Mr.Fox
December 7, 2011
As You Like It
September 29, 2011
Dismorphia
29.september, 7.30pm, Arts Centre Theatre, Sean Tuan John
Lühidalt öeldes, lugu sellest, kuidas ühes väikeses Walesi linnakeses hakkavad inimesed muutuma koletisteks pärast hammustada saamist.
Üks mees laval, jutustas neid lugusid ja samal ajal näidati tegevust ka ekraanil filmitult.
Ma ei oska palju selle kohta öelda. Tegemist oli tantsuteatriga ja jutustaja enamasti kaasas oma sõnadele ka liigutused ja seda oli hea jälgida, seda oskust oma keha liigutada, enese väljendamiseks. Oli näha, et kaudselt oli iga sõna ka seotud mingi liigutusega ja alguses ta rääkis mitu korda sama juttu ja siis tegi liigutusi ja siis hiljem tegi liigutusi ilma tekstita, aga tähendus läks kokku filmilt tulevaga.
Laval oli ala, kus sadas verd, st punast vett (ilmselgelt) ja jutustaja aegajalt tantsis seal ja etenduse lõpuks oli ta päris märg. Aga see vaikne tilkumine mõjus minu jaoks kõige paremini selle etenduse jooksul. Vahepeal sadas seda ka tihedamalt, kohe päris oavarrest, aga üldiselt oli see lihtsalt vaikne tasane tilkumine.
Filmis olevad lood olid põhimõtteliselt 5 või rohkem kordi sama asja kordamine. Kuidas erinevad tegelased said hammustada ja muutusid hulluks, ihates hammustada järgmisi inimesi ja üldse hullusid vere ja tooreliha järgi. Ja iga tegelane viis läbi muundumise peegli ees, koletiseks. Need peeglimuundumised olid kõige nauditavamad filmist, oli tehtud kiire ja ebatäpse montaažiga. Ülejäänud film oligi siuke amatöör tudengifilmi sarnane asi nagu neid siin filmikursusel võib miljoneid näha (teema oli ka täpselt siuke)..
Üldiselt, läks süda natuke pahaks ja paha tuju tuli ja.. Ma muutusin kurvaks, ei tea.
September 15, 2011
Edgar Allan Poe's Terrifying Tales
See oli huvitav tükk. Ses suhtes, et Poe on alati vahva olnud ja nii mõnigi lahendus, mis neil oli, oli väga huvitav.
Kolm näitlejat - 2meest ja naine - ärkasid üles, nägid publiku kohalolu (lõhkusid 4th walli..) ja hakkasid raamatuid lappama ja loopima, otsides lugu, mida jutustada.. Meenutas Kaunite "Fausti" (mitte, et ma pole seda osa näinud, aga jah). Mõjub hästi see raamatute loopimine igatahes, kuigi vahepeal muutusid näitlejad liiga teatraalseks nagu oleks mingi kounaadiga tegu, ilmselt oligi mõeldud, et nad mängivad natuke "üle", aga noh..kuskil peab ikka piir olema ja see piir sai vahepeal ületatud.. Ja siis nad leidsid igaüks lõpuks ühe loo ja asusid oma lugusid jutustama.
Esimene mees jutustas loo "Pit and Pendelum" ehk siis mehest, kes visatakse mingisse auku vangi ja siis selle augus on auk, kuhu ta võib kukkuda kui ta hoolas pole.. Pean mainima, et selle mehe diktsioon oli jube hea, isegi kui ta karjus või oli ärritunud või midagi, väga hea!
Teisena luges naine "The Ravenit" ja see oli jube kehv. Otsustasin lõplikult, et naised pole reeglina head näitlejad. Kõige geniaalsem selle loo juures oli Kaaren ise - üks meestest tegi teda varjuteatrina riidele. See oli lihtsalt geniaalne! (linnu olemus ja liigutused ja noh, siin tuleb ka mängu mu oma vaimustus igasugustest varjudes). Mehed mängisid ka riiuleid, mis oli ka geniaalne, olid gooti veesülitite nägudega ja hoidsid raamatuid. Ja siis nad mängisid akent (raamatud vahetusid pudeliteks, aka klaas, aka aken). Ja siis lõpuks üks mängis kaarnat ja teine lihtsalt peitus toolide taga ja oli hirmunud. Enamus ajast ma jälgisingi neid mehi, sest nad olid palju paremad ja huvitavamad rekvisiitidena kui see naine, kes jutustas. Ja siis ma ei mõistnud veel, et miks pidi kaarna "Nevermore" tulema ületöödelduna maki pealt.. Ma usun, et see oleks laivis paremini mõjunud..
Kolmas mees rääkis loo sellest vana mehest, kellel oli klaassilm, mis ajas majahoidja hulluks ja viis mehe mõrvani. Lugu mõjus kolmest kõige paremini, kuigi vahepeal häiris, et seda oli tehtud koomiliseks (ülepakutud liigutuste ja nalja häälega) ja noh see koomika mõjus natuke võõrastavalt Poe puhul.. Mees, kes lugu jutustas, mängis väga hästi, kuigi ta diktsioon kui ta oli erutunud ja hiljem kui oli vihane, oli täiesti null, ma lihtsalt umbes üritasin aru saada, millest ta rääkida võiks..
Varjumängu oli jälle kasutatud, seekord nägime ainult mehe siluetti, kui ta vanameest mattis. Ja lõpus tuli politsenik (esimene mees), kes mängis väga hästi välja selle, et see mees, kes lugu jutustas, rääkis vaatajale oma tunnetest, aga mitte politsenikuga. Jutustaja käis ringi ja rääkis, kuidas teda vanamehe mõrv piinas, aga politsenik istus paigal ja pidas vestlust tühja tooliga. See oli väga hea!
Arusaamatuks jäi, et miks oli lugude vahele vaja mingeid veidraid muusikalisi tantsupalasid. Mida? See oli veider ja ebaõnnestumine ja ilmselt üritas naljaks pöörata neid süngeid lugusid?
Üldiselt vist meeldis mulle, vinguda saab alati, aga noh paljupalju head oli.

February 4, 2011
Woyzek


February 3, 2011
"Hotel Methuselah"



November 23, 2010
"Romeo & Juliet"


October 22, 2010
Quartet #1 (for Anna Akhmatova) / Musical Pieces


October 16, 2010
"Interiors"


