May 11, 2012

10.mai

Ma alati ütlen, et ma ei igatse kedagi, aga täna selgus, et täpselt sel hetkel kui ma räägin kellegagi, kellega ma pole pikka aega rääkinud, selgub, kui vähe-palju ma inimest igatsenud olen.

Ehk 6 tundi Werontsiga juttu ajades läks nagu niuhti, ja oi, Pagan, kuidas ma ikka igatsesin teda.

leidsime, et kõik on nii lahku kasvanud, ja et.. järgmine aasta on veel hullem, sest kõik on ära igalpool. Kurb hakkas..




--

AGA. KassKassKassKasss.. Ja keegi ei teadnud ta nime, raisk. Aga KassKassKassKass, reaalne kass, keda ma sain taga ajada, ja ta on seal järgmine aasta ka, ja pagan küll, ta hakkab mu sõbraks! Isegi kui ta praegu vist suht viskas mind, sest ma ajasin teda taga koguaeg (nagu kolmeaastane, kes näeb kassi ja üritab pai teha, aga hästi ei tule välja, ja see näeb välja nagu ta üritaks kassi lömastada..)

May 9, 2012

9.mai

Vihm lõhnab nagu suvi.
Pea valutab nii tugevalt, et tahaks oksendada, okei, praegu on parem, aga enne..
Simonil on ülehomme sünnipäev.
Olen origamikunn ja õmblemiskunn.

May 7, 2012

4.48 Psychosis

Taipasin äkki KUI kriitiline ma olen teatri suhtes. See vist tuleb ajaga..sest ühel hetkel, olles piisavalt palju näinud, tuleb hetk, kus kõik, mis ma näen polegi hea. AGA..siiski ma arvan, et mu teatrielus on olnud rohkem ilu kui koledust.

4.48'ga oli siuke...huvitav suhe.. Ma tahtsin seda jubedalt näha, sest see on Sarah Kane'i kirjutis, kusjuures, ta viimane, enne kui ta enesetapu tegi. Ainus, mis ma Kane'ist enne teadsin, oli, et ta kirjutas Tybalti monoloogi (Draamateatri "Julias", mis tegelt on ta etendusest "Crave") ja et ta oli nats hullumeelne, ja tegi enesetapu. Kõik. Aga ilmselgelt oli see piisav, et oodata terve aasta, et näha 4.48't.
Jaaaa, mul oli õigus. See tekst oli vapustavalt vaimustav (kuigi ma tahaks seda ka lugeda..sest see on seda sorti tekst, mida mulle vist meeldiks rohkem lugeda kui näha/kuulata).

AGA. See oli Castaway trupi poolt, mis on siuke, "Võtame kõik vastu, ja paneme kõik lavale" trupp. Ehk seal oli absoluutselt igasuguseid tüüpe. Vanemaid inimesi, kellel on reede õhtuti (võinoh, mil iganes neil proovid on..) natuke vaba aega, ja midagi targemat pole teha. Vanemaid inimesi, kes on absoluutselt 100% teatrifanaatikud. Noored, kes tahavad saada staarideks, ja ükskõik milviisil. Noored, keda tegelt ka huvitab teater. (ja siis ma mõtlesin, et jõle hästi on näha, mida inimene arvab, vaadates, kuidas ta mängib..massi näiteks..). Need, kellele tekst tähendab päriselt ka midagi, kes seostavad end sellega. Ja siis need teised, kellele see on mass suvaliselt kokku möksitud sõnu, mis tuleb JÄLLE pähe tuupida..

Igatahes.. kirju seltskond ei anna kõige paremat tulemust. Kuigi..see oli päris hea.. Osad kohad olid päris head. Seal oli üks Poola tüdruk, kellel oli umbes kõige rohkem teksti, ja ta elas igale lausele niii kaasa, teda oli nii vahva vaadata, sest..noh, mina olen omadega endiselt kompleksis kuskil avalikult inglise keeles rääkimise ees, niiet ta oli niimoodi laval ja suure aktsendiga ja rääkis palju..ilus oli lihtsalt, vist.

Aga, mis oli absoluutne turn-off oli valgustus. Eriti kui ma olen nüüd teadlik sellest. Ja märkan seda rohkem, meelega. See oli kohutav! Mingid jumala suvalised värvid kokku miksitud.. Lihtsalt mingi..plögalöga. Kuigi, põnev oli siis vaadata, et mis prože täpselt, mida tegi, sest me olime stuudios ja kõik laternad olid näha. Eks oli ilusat ka.. Vahepeal spotlightid toimisid hästi, aga siis astusid näitlejad neist välja, ja siis nad ilmselgelt ei toiminud hästi. Siis oli ilus, kuidas nad olid valge cyclorama taga ja tegi varjukolle. Aga üldiselt oli see lihtsalt, et "tahaks hästi sigrimigrit, palun!"

Jamh. Ja üldiselt ma ei saanud tihti aru, et mis need tegevused olema peaksid, mis nad tegid, aga..see vist ei häirinudki nii palju.. Võibolla natuke siiski.. Hästi palju oli ringi tõmblemist, mis osade puhul oli päris arusaadav, et miks nad ringi tõmblevad, aga teised olid jälle täpselt, et "lavastaja ütles, et kõnni ringi, mina kõnnin ringi..."

Ühesõnaga. Et..tahaks lugeda seda nüüd.

May 6, 2012

6.mai

Ma ei saa oma Cherry Orchardit teha, sest minu jaoks ei ole üldse loogiline, et Dunyasha ütleb kohe alguses: "Nearly two o'clock. (Extinguishes the candle). It's light already."
Kuidas saab kell 2 öösel olla valge? Kui maikuus tõuseb Päike praegu umbes 5.20 hommikul.
siis ma mõtlesin, et äkki 100 aastat tagasi tõusis varem. Uurin siis. Aga ega neil ju pole Moskvat listis (leidsin mingi lehe, mis ütleb, mis kelle ükskõik mis aastal Päike tõusis..). Londonis tõusis 1900.aastal kell 5:09 päike, aga Moskva pole samal laiuskraadil, mis London. Glasgow on umbes samal, aga neil pole Glasgowd ka listis. Ja ühesõnaga.. BLEH. EI saa teha ju nii.

May 3, 2012

3.mai

So.
Ma leidsin, et mu stressikeel on inglise keel, ja et ma leian, et mul on ilgelt raske rääkida eesti keeles praegu. Ma rääkisin umbes terve aeg Kikuga stsenos inglise keeles. Vist. Ma ei pannud vist väga tähele ka.

Siuke, et. Kas keegi tahaks siia tulla ja mind tugevasti kallistada, ja öelda, et ma olen piisavalt tubli, tark ja andekas, ja jõuan kõik tehtud? Jah. okei, tegelt on okei, aga lihtsalt..siuke tunne oli korraks.

Tunduks nagu ainult Sonneti projekt ongi ainult, aga tegelt on kolm teist asja veel, lisaks töö. Jamh. Jamh.
Nii äge on surfata ägedatel disaini/kunsti lehtedel, ja siis äkki loed nime, ja mõtled, et.. "See inimene võiks vabalt ju Eestist olla.." ja siis vaatad edasi ja ahhetad-ohhetad, ja lõpuks.. Ongi Eestist. Nii vahva!

http://www.thisiscolossal.com/2012/02/everyday-reflections-graphite-drawings-by-heikki-leis/

(Ja see leht on mu viimase aja lemmik sait. Ausõna. Nii äge!)

May 2, 2012

2.mai

1. Mismõttes on juba mai?

2. "Hofesh Shechter" - ohmujumal. OHMUJUMAL. Ma tahtsin natuke nutta ja karjuda ja kilgata ja naerda ja hõisata kui see algas, nii ilus oli. Siuke. Svoboda valgus oli. Sein. Valgus sein. Lava sügavuses (that's the word for upstage!) oli niii umbes 30 parcani (ma pole üldse kindel, et need parcanid olid, aga noh, näiteks, onju, valgusallikat ühesõnaga..). Ja nad oli suunatud ette. Ja Ohjummel see oli nii kaunis kui need 7 meest siis jalutasid pimedusest valgusesse, sest nagu Onu Svob tegi, et see sein on nii tugev, et kui sa sellest välja astud, siis tundub, et sa haihtuksid (pimedusse). Ja see oli nii kaunis, et OHJUMAL. Ja siis oli 7 profiili-kasti lava ees, kus 7 meest tantsisid. ja oh kui ilus oli. Kogu see valgustus oli nii imeilus, ja see et tegu oli tantsuga, ei aidanud ju üldse kaasa. Edith lihtsalt niutsus, et miks ma ei võiks olla professionaalnetantsija või siis vähemalt valgustaja või fotograaf või NOHETOLEKSOSAKAUNIST.
Teises osas tantsisid naised, ja see polnud üldse nii äge, aga ma olen üldiselt väga feminismi vastane (maskulinist?), ja leian, et mehed teevadki enamus asju paremini..

3. "Kirsiaed" - PAAANIKA. Tehke mulle ilus valgusdisain, sest ma olen jumala krussis omadega. Ja siis me sonett ka veel otsa.. Kus ma teen ka valgust, ja taipan, et ma ikka üldse ei tea midagi.. ei oska fresnelit õigetpidigi üles panna. Aga jah. Selle elab üle.. Aga KIRSIAED. JUMMEL.