December 29, 2012

29.detsember

Antonia pani täna oma telefoniga tehtud pildid üles. (Britilikult absoluutselt KÕIK 280 pilti, mis tal ilmselt telefonis oli, isegi kui ühte pilti on 8 tükki...)
JA kurb on vaadata. (ja on vist tore ka, et ma olen ka paarile pildile sattunud..)
Me tõesti olime perekond. Tõesti ja päriselt.
Oeh..

December 27, 2012

27.detsember

24.detsember oli üks suur töö päev ja hullumaja. Et kui tavaliselt on üheks päevaks üks A4 täis kookide tellimusi, siis jõululaupäevaks oli 9 lehekülge. Et leia sealt siis need õiged inimesed ja õiged koogid.
Ei, aga saime hakkama. Polnud nii jube midagi. Lõpuks oli suur koristamine, sest kohvik on nüüd kuu aega puhkusel, ja ükski toiduasi ei saa ju jääda sinna.
Nii ma tulingi töölt ära 3 kilekotitäiega - mince pie'sid, kooke, muffineid, jam tarte, suur yule log.
Ruudi emmel oli küll hea meel, et ise ju ei oskaks osta selliseid asju, aga samas saab aimu kohalikest maiustest :)
Tööl olin tund kauem ka, niiet toa viimaste hetkede koristamine piirdus tunni asemel 5 minutiga, sest siis oli vaja juba sööma hakata ja siis tuli juba Sandra ka!

Siuke söömaorgia :D kõigepealt soolane laud, paljupalju süüa, igast salateid ja verivorsti ja sinki ja kartulisalatit ja noh, nagu peab.. Ja siis magusalaud, mis oli sama lookas kui mitte rohkemgi veel :D
Sõime kella 8st kella 3ni öösel. Ja siis vaatasime filmi. Ja jõul kestis kaua.

Ja siis ülejäänud päevad me Sandraga kuulasime lõppematus kogustes muusikat (ja siis kui ühel hetkel jäime kahekesi majja, siis me kuulasime seda muusikat natuke valjult :P Ja hüppasime ringi.. :D )
Sõime lõppematus kogustes ülejääke, eriti magusaid.
Jõime palju kohvi ja teed.
Vaatasime filme ja BlackBookse.
Sõime Dominose pizzat.
Käisime jalutamas.
Jaurasime niisama.
Pakkisime ta asju ümber.

Nii hea!
Hea oli Sandrat näha.

Nüüd peaks end kokku võtma ja esseid kirjutama hakkama, aga kussiissellega..Peaks, väga.
Aga täna olen endiselt teki all elanud ja uut muusikat avastanud.

December 22, 2012

22.detsember

Tööl kirjutasin ikka paberitele 21.12, nii põnev number ju, mida kirjutada :)

Aga, et.. hullumaja jätkub.. Ei, tähendab.. Minul oli jumala okei, Kamillal oli lihtsalt triljon nõud pesta, ja ta on nats printsessike ja teeb seda kummikindad käes, ja ülima ettevaatusega, st..mitte piisavalt kiiresti..
Perekond Lees oli üks suur paanika pesa.. Nad olid eile öösel kell 2 alles lõpetanud kookide ja asjade tegemise, kõik natuke trotsid ja silmad punased peas. Ausõna hakkas kahju neist. Viisin neile piparkooke. Christine'ile maitsesid, aga teistest ma ei tea :P Christine naeris küll, et ma oleks pidanud neid umbes novembris tegema, et siis nad oleksid pannud müüki ka neid :P
Dave käis jälle pealaiali otsas, ütled talle 3 orderit korraga ja ta lihtsalt.. murdub. Ja siis ta tegi õhtust vahetust ettekandjana, sest mina ja Kamilla oleme nüüd ainsad, kes siia on jäänud.. Ja siis ma istusin ja olin oma pausil ja naersin ta üle, omaette.. Käib ringi kohvikus tähtsa näoga, vaatab 4 korda, et jah, ikka veel on koogid ilusasti välja pandud letile.. Jaaa.. ja siis ei korja ühtegi sodi ära laualt ega märka kliente kui nad sisse tulevad :P Päris hea tüüp oled.
Tippe anti täna niii palju. Üks mees, tuli sõi, toit maksis 4.70 või midagi, andis tippi 5 naela plus 30 senti, mis üle jäi maksmisest. Mida?? Eee, jah härra, okei, põnev.. Ah?
Ühesõnaga.. Saime mõlemad kokku natuke üle 6 naela tippi.. Rohkem kui ühe töötunni palk :P (napilt küll :P)

Ja Ruudi ema tuli talle külla jõuluks. St, et jõuluks sööme Eesti verivorsti ja sinki ja ma ei tea mida :P võinoh.. Armas on igatahes :) "Saatsin talle toidupaki ka enne teele", et topelt kogus eesti sööki Ruudile :D Nii armas :D
Ruudi tõi tolmuimeja ka kuskilt, jeee, saab koristada... (haahaa)

21.detsember, osa2

Eeh, noh veider on, sest mu tänane blogipostitus on tehtud enne 10t hommikul..ehk tegelikult polnud veel mitte midagi juhtunud..eksole..

Tööl oli täielik hullumaja. Linnas ka. Kella 11ks tööle minnes läbi Aberi jalutades.. Nomaeitea, kus nüüd äkki niii palju inimesi Aberisse sai??brrr :S
Igatahes jah, tööl oli hullumaja, see vanemtädi Annie, kellega ma eelmine aasta koguaeg koos töötasin, see lihtsalt oli paanikas ja ei suutnud midagi teha.. Ja see juba ütleb midagi.. Ta oli lihtsalt nagu üks suur tuulepea, mitte midagi ei suutnud teha.. Ja köögis oli siuke armas perekondlik üksteise peale karjumine :D ja ma lihtsalt laulsin jõululaule, sest ma ei viitsinud paanitseda..

Pärast tööd.. Läksin läbi parkla ja seal oli üks naine, kes kärutas ratastoolis vanameest, ja vanamees mängis, et ta on miskine lind :D Itsitasin oma ette :D (ma täna üldse kohe ei oska neid sõnu kokku ja lahku kirjutada... oma ette? vanamees? koguaeg?  bleh)

Ja siis olin voodis keras.. Olin väsinud (SÄH SULLE KEHA; MA JU HOIATASIN). Kuulasin jõululaule. Uurisin natuke Pottermore'i ja siis lõpuks suht öösel leidsin, et tegelt ka võiks piparkooke teha..
Ma nüüd ei tea.. Naljakad koogid tulid.. Tegin hästi vähe.. Pisikese plaaditäie.. mingi 12 kooki umbes.. Mulle tundub, et mulle meeldib tainas rohkem, heh. Ei tea.. ma vist lihtsalt.. mulle ei meeldi vist see, et pole lihtsalt küpsetuspaberit kapist võtta.. Ja et ei ole lihtsalt meie punaste otstega taignarulli sahtlis.. Ja et ei ole igivana pintslit lihtsalt sahtlis, millega muna peale määrida.. Ja ei ole kolme suuuurt ahjuplaati, millele piparkooke teha.. Ja siis on kuidagi.. niru neid teha..
Ja siis vist, et see tainas on nii hele..ja siis jäävadki nii heledad piparkoogid..ja küpsetuspulbrit sai vist ka nats palju.. Ja ma üldse ei saanud aru, millal nad valmis hakkavad olema..Ja siis emme ütles, et Ele ja Eik tegid ka täna piparkooke.. ja siis..on vist...kurb olla...

December 21, 2012

21.detsember

Magamisega on lood nii, et... mmm.. Kell 5 juba hakkas peale see, et keeran külje; magan pool tundi; ärkan; keeran teise külje; "proovime uuesti"... Ja siis nats enne 8t sai siiber ja mõtlesin, et no "midaiganes keha, ise tead, kui pärast väsinud oled.." ja ärkasin üles.

... ja hiilisin alla ja sõin piparkoogitainast! NOM!

Üllatavalt hea sai! Ausalt, maitseb nagu poe oma. Kuigi... tal on nats mingi sordi maitse, millel on mingi naljakas krõmps sees, mis mulle nii väga ei meeldi.. Aga see krõmps on peaaegu täitsa kadunud, nüüd kui ta on peaaegu terve päeva külmkapis olnud!
Jube lihtne oli teha.. Ma mäletan, et kui oli pisike (pole aimugi KUI pisike..), et me ükskord tegime piparkoogitainast, ja see võttis terve sajandi aega, et teha.. ausalt.. rohkem ei mäleta midagi sellest.. et mis moodi maitsesid või kuidas tegime... sajand läks aega...

See piparkoogitainas valmis nii umbes max 40 minutiga :D
Olen äge ja lisan retsepti:

Asjad:

  • 250gr siirupit (ma arvan, et mul läks nats rohkem, kasutasin Lyonsi Golden Siirupit, Eestis on vist ee.. Dansukkeri siirupid..)
  • 150gr suhkrut
  • 2sl kaneeli
  • 2tl nelki
  • 1tl ingveripulbrit
  • 1sl muskaatpähklit ( retsept ütleb tegelt, et kardemoni, aga see oli niii kallis, ja polnud jahvatatud, et ma mõtlesin, et.. eiph, seda ma ei pane)
  • 250gr võid 
  • 2 muna
  • 600gr jahu
  • 2tl soodat või küpsetuspulbrit
Tegumine:
 
Paned siirupi, suhkru ja maitseained potti ja hoiad tulel kuni keemiseni. Lisad või, segad kuni või on sulanud. Lased nats jahtuda.. Lisad kloppides munad. Sega küpsetuspulber jahuga ja lisa see segu muule segule. aeglaselt, pidevalt segades.. VOILA! Või tähendab, sega hästi ühtlaseks ja siis pane kilesse ja külmkappi. Ja siis käi iga natukese aja tagant nosimas..


December 20, 2012

20.detsember

Sain Sherlocki kalendri.. Hea nali oli sellega, üleeile vist oli kiri, et "tuli pakk,oli liiga suur, tule järele või tee recollection", ma siis mõtlesin, et teen recollectionit vahelduseks.. Ei tea ka, et mis pakk see on ju.. et ütleb küll, et "liiga suur", aga kalender on ju õhuke, et kõik igasugused raamatute pakid amazonist mahuvad vabalt postipilust sisse, et kuidas siis kalender ei mahu?? Midagi muud nagu pole tellinud ka.. hmm, okei.. Ja nali oligi, et see kalender oli umbes 8x suuremas pakis kui vaja XD nagu.. REAALSELT: Ma tükkaega naersin :D Milleks?? Milleks??

AGA SEE ON NIII ILUS! OHSAPOISS! SherlockSherlockSherlock!!! dikjfalkwsnvjdksf

Kui keegi kingiks veel Sherlocki Cluedo ka mulle, oleks päris ilus olla...

December 17, 2012

17.detsember

Mu keha teeb kättemaksu mulle.. et kuna pole eam 16 tundi proove, kus natuke väsinuks saada, et siis.. MILLEKS ÜLDSE MAGADA? MWHHAHAHAAHA. loll.
Olen korda mööda kass, ja magan 16 tundi, ja siis olen ööküll ja HEAL JUHUL magan 2 tundi. 
Täna, näiteks, oli maailma kõige jubedam kogedus, 0 tunnise unega minna tööle. JA tööl oli põrgu. Inimesedinimesedinimesed. Oleks, et nad siis tõesti tulevad ja mõtlevad, et sööks suurt jõulupraadi, aga EI. Sööme tavalist toitu..lambised inimesed, mitte jõuluinimesed.. Ja siis on samal ajal 10 inimest järjekorras, et saada mince piesid või tellida 8 erinevat kooki jõuluks.. sdkjfsödklök. mul on väga siiber mince piedest, VÄGA. 
Ja kirsiks oli muidugi veel see, et kalli Dave oli kohvikus.. Saan teda nautida tervelt IGAPÄEV. hurra..not. "ma tahan, et sa töötaksid tiimina, Edith. Sellist nõude kuhja ei tohiks juhtuda.. Paanikat ei tohiks juhtuda.." Ahminekussedajateist. Muidugi on palju nõusid kui mõlemad teenindajad on pidevas liikumises, seal polnud momentigi mitte, kus me oleks kumbki lihtsalt seisnud.. Ma arvasin, et me toimisime väga hästi tiimina.. Kõik said ilusasti teenindatud, normaalselt, niiet nad ei oodanud 5 tundi enne kui keegi neilt tellimuse võttis.. Ja ise ta läheb paanikasse kui ütled talle 2 asja korraga, et on vaja teha.. Blergh.. Tuleb põnev nädal.




Muidu käisin Birminghamis, zombiena, nägin Janelyt, ja oli jee! Kaks zombiet šoppasid ja sõid ja šoppasid. Jee, Janely!
Ja niiiiiiii palju rahvast oli, et sureks ära. Ei mahtunud liikumagi..Ja tuli meelde, et mulle ei meeldi Birmingham.


Edit. Sattusid une faktide otsa.
  1. On average, cats sleep 10 to 15 hours a day
  2. If you avoid your sleep for more than 10 days, you will die
  3. A giraffe sleeps for only 2 hours a day
  4. The colder your house is, the worse your dreams are. They say that if your room is at an average temperature, you have better sleeps
  5. Your body burns more calories sleeping than it does in the day time
  6. Blind people dream. Their dreams are auditory if they were born blind. If they became blind at an early age, they still dream of what they remember

MA OLEN HOOPIS KAELKIRJAK, how cool is that?