Showing posts with label ööloom. Show all posts
Showing posts with label ööloom. Show all posts

June 18, 2014

No ma siis mõtlesin, et võiks siis ju ka jaapani keelest rohkem teada kui "mm" *noogutusega* ehk jah anime keeles.
(okei, ma tegelt tean matcha sümboleid, näiteks. Nii äge olengi. Ideaalselt peaksin ma teadma ka geisha sümboleid, eksole.. Sest 'tee'(jook) ja 'kunst' on ilmselgelt kanji'd, mida üks Edith võiks teada, eksole.)

Ja siis võtsin ette ja hakkasin hiragana tähestikku õppima. Aga no neil ei ole ju loogikat. Et kui kaks sümbolit on sarnased, et siis nad ei või olla ju ometi vähemalt sama täishäälikuga?!?! Milleks. き- ki ja さ-sa, eksole. üks on kahe kriipsuga ja teine ühega. Aga üks on i ja teine a. Ei või teha siis loogiliseks asja?

(et siis, jaapanlastel on 3 tähestikku - hiragana, katakana ja kanji. Hiragana on kõige 'lihtsam', st see silbitähestik. 5 täishäälikut ja siis silbid nende samade täishäälikutega (ehk ka, ke, ki, ko, ku, sa, se, si, so, su jne). Katakanat kasutatakse võõrsõnade puhul, ta on ka ideeliselt siiski silbitähestik, natuke nurgelisem, see, mida üldiselt peetakse jaapani pärasemaks (st vähemalt mulle tundub nii). Ja siis kanjid on hiina hieroglüüfid, mis tähendavad mingeid sõnu..aga kui sa hieroglüüfi ei tea, siis võid häälduse järgi hiraganas kirjutada, aga see näitab, et sa pole eriti intelligentne/hästi haritud..)

(muidugi ma naeran siin oma ette ja kirjutan eesti sõnu hiraganas.. KA-KU-KE = かくけ .. )

(laske mul veel mingeid raamatuid lugeda, varsti õpin kõiki keeli..)(Ehk Edith loeb "Geisha memuaare")

September 27, 2013

27.september

Mõtlesin, et tegelikult võiks üks Edith palju rohkem kirjutada. Välja elada ennast. Sest ma tean, et kirjutamine on mu põhiline iseenese mõistmise variant (kirjutamine endale, ärge lootkegi kõike näha või lugeda).
Teeme siis arutlusringi. Ekraaniga. Mina-ekraan-mina.

Jube keeruline on ikka see elamise leidmine, Aberis on see alati käinud nii poolmuidu, kuidagi keegi ütleb, et seal on ja siis nii saabki. On ära jäänud igasugused hirmsad maakleritelt petta saamised, mida pea üle nädala võib jälle oma facebooki feedist lugeda..
Alati on kohal midagi viga. Suurepärane hind ja koht, ja siis pole maksud sisse arvestatud ja on kirjutatud, et see lisab veel umbes poole üürisummast. No, thanks.
Imeline koht ja hea hind. Teised maja kaaslased on kaks 40-50 aastast meest. No, thanks. (no näete, eestlased, kes siin pole elanud vist ei mõistakski, mis selles siis halba on - kortermajades ju leidub igasuguseid - ega sa ju ei näe neid seal.. Aga Briti majad on nagu peremajad, kus kõigil on oma toake ja siis köök/vannituba/elutuba on kõigile kasutada, ja elamine 'perena' kahe/kolme keskealise mehega (, kes pahatihti soovivad ainult naisi oma kaasüürnikeks) tekitab natuke siiski mingeid hirmujudinaid minus. ) No, thanks.
Hea hind ja kaunis maja. Miljard miili ükskõik, millesest asulast eemal. Suurepärane kui oleks auto (võinoh..juhiloadki?) Mis kasu mina sellest saan, et kiirtee majale lähedal on? Lähen teen jalgrattal enesetappu? No, thanks.
Või on kõik sobiv, aga eelistavad mees üürilist (üürnikku? ma olen nüüd segaduses, mis sõna ma kasutama peaks?). Või võiks vanus olla 25+. Või see ammu tuntud jura - ole kas tudeng või professionaal. Just ülikooli lõpetanult peakski vist iga 'normaalne' britimaa elanik elama kodus vanematega ja mitte üritamagi mingisugust iseseisvat elu arendada. (sama käib töö otsimisega - ole kas õpilane, et saaksid teha mingeid õpipoisitöid (ma ei suuda sõna intern tõlkida, vabandust) või oma sadat miljonit professionaalset kogemust) (räägin siinkohal erialasest tööst).
Ühesõnaga, just ülikoolist tulnute elu on vägagi keeruliseks tehtud. Vahel tekib tunne, et jääkski siia Kiku põrandale ja teeks oma 2-3 vahetust kohvikus, terve elu. (ja siis teinekord tekib tunne, et vahet pole, ja ma lihtsalt lähen kuhugi ja loodan, et läheb hästi. Seda tunnet on vähem...kahjuks??!)


Ja teisesõnaga. Professor Brian Coxil on uus sari - Science Britannica. Vaatan, aegajalt lõpetan Prof. lauseid enne kui ta ise, ja tunnen end ääretult targana. CERN. Higgs Boson. Newton.

Elis ostis täna endale oma lab komplekti (kirurgilised igasugused käärid ja pintsetid ja skalpellid ja kõik muu, et asju ja elukaid lahti lõigata ja seestpoolt uurida) ja see on kõige ilusam asi maailmas. Nagu mõni ilus kunstnike pintslite komplekt.
(Ja siis ma mõtlen, et äkki oleks pidanud mingit loodusteadust õppima..eh)

Muidu olen mõttetu. Hurraa.

May 2, 2013

2.mai

Viimasel ajal olen ööblogi.

Tänase öökild oli Rudolf. Läksin mina kell 1 endale teed tegema. Tuleb vastu Rudolf "Ma jõin 3 purki energiajooki ja nüüd ma ei saa magada." Endal silmad suured peas :D Nii naljakas oli! :D

(Lisaks tuleb mainida Kristinat. "Et kui sa lähed öösel ja teed endale kohvi......et siis lülita elektriline riidepuu ka välja.."  RÕHK "öösel ja teed endale kohvi"  You know me so well..)


Lisaks. Richard, kallis stseno tuutor. Lihtsalt. Mis asja. "Kas kellelgi on muresid?" E:"Emm, ma ei tea, mis ma teen.." *Richard vaatab mulle suurte silmadega otsa, naeratab* "Et siis Rachel, kuidas sa oma asjaga saad.."  Tänks mees, tänks, lihtsalt, niimoodi?? Mis asi see oli?? W.T.F?  Siis ajas Racheliga ja teistega mingid ajsad ära, siis kõnnib must mööda, "Kas sa tegelikult oled hädas?" "eeeeemh. JAH" "aaa, okei.. aaaaa.. Eeee. noh.. lähme räägime siis." MINEPEKKIMEES. MINEPEKKI.
Vähemalt ma võibolla ei ole enam nii hädas, aga rahul ma kindlasti pole.
MISASISAOLEDRICHARD.