May 30, 2012

Tick, tick..Booom!

jonathan larson. muusikali maailma geenius. geniaaalne heliteos. geniaalne kui teada taustalugu, ja larsoni elu, natukenegi, märgata seoseid järgmise muusikaliga või eluga või..

ja siis.. booom. WTF, mida ma vaatasin?
Ei, nagu.. Võibolla on stsenograafia pähe hakanud ja ma olen natuke liiga kriitiline, ja ma ei tea muusikast midagi, niiet ei tohiks üldse kritiseerida siukest asja nagu laulmine või pillimäng või helitehnika, aga.. see oli lihtsalt VALUS.

Eriti kuna.. Will, Will on pagana hea laulja, pagana hea näitleja, võibolla veel parem tehniline ja stsenograafia mees, aga tema Jonny.. Oli nii nõrk, et tahtsin nutta. Mees, sa ei saa nii kõrgelt laulda. Ja su falsett on kohutavalt nõrk, ja see kõlab kohutavalt halvasti, miks, oooo, miks te lihtsalt helistikke ei vahetanud (või käivad helistikud kuidagi muusikalide lavastamisõiguste juurde??)

Ja..kallis Chris helipuldis.. igakord kui laul lõppeb ei pea tõmbama laulja mikrit maha, eriti kui ta jätkab rääkimist.. Ja siis teinekord võiks ikkagi mäletada vahel mikri uuesti tööle panemist, onju. Tegu polnud lavastusega, kus oleks..maeitea..15-20 näitlejat peamikritega, et no, läks seekord nihu, ja keegi jäi peale panemata, EI, 3 lauljat! 3!!! Argh. ..

Kallis Stephen, valguspuldis. MIKS????? MIKSSS???? Follow spot? Realllly? Miks? Tahtsin natuke nutta kui see tööle läks esimest korda. Esiteks, see valgustas tervet friiking publikut, 2. veel värisevamat operaatorit ei tahtnud sinna panna? Võdinvõdinvõdin.
Ja siis. PUNANE?? Miks, oo, miks, arvad sa kallis Stephen, et punane näeb laval hea välja, sest see absoluutselt ei näe.. See peab olema väga täpselt läbi mõeldud, punase panemine lavale...aga üldiselt on see lihtsalt.. kole.. Ja siiss.. Jumal küll.. Ma saan aru, et oranz ja sinine ja külm ja soe, aga palun paneme siis intensiivsused paika, et poleks lihtsalt rõve oranz lava, sest nagu Lorien ütles: "Keeeegi ei kasuta oranzi... Oranzi kasutame ainult juhul kui on tegemist "Lion Kingiga"". AARGH. Ja mis friiking. Aaargh.. Tahtisn nutta. Parcanid. Miks? Ma ei saa endiselt nende funktsioonist aru, sest ma ei saa aru, miks peaks keegi tahtma kasutada üksikuid parcane üldse..kunagi.. Blörgh.. Ja täna oli eriti kole.. ja siis olid fresnelid keskmisel baril ja profiilid taga ja see oli üks fookuse sögamöga, sest aargh.. kõik kattusid ja ei kattunud ja siis olid mingid tühjad kohad.. ja siis mingis kohas tuli lambist sisse mingine sidelight veel. Ja lihtsalt..oli väga kurb.. väga kurb..


(okei. ma olen nüüd kuss.)

Gei mees oli hea. Ja bänd oli hea (vahepeal ei olnud, aga ma lubasin kuss olla).. Ja dirigent oli hea ja rõõmus. Ja ekstrad olid head. jamh. "Therapy" oli ka päris hea.. Ja "Why" oli peaaegu üleelatav. Aga jah.

May 26, 2012

26.mai

3 tundi stage managementi. Jeesus.

Aga eile, eile käisin teist korda 3.aasta stsenograafia tudengite näitusele. Teemaks oli da Vinci. See, et kuidas mõni asi da Vinciga seotud oli, jäi küll kohati kaugeks, aaaga see selleks. Palju ilu.

Aga, mis ma tegelikult öelda tahtsin oli, et Simon oli seal.. Tuli mu juurde..küsis:"Oled sa oma Advanced Productioniga grupiga rahul?" Mille peale mina:"Et..Nooh, ma oleks ikka tahtnud vist natuke rohkem "His Dark Materialsi" teha.. Aga et on okei, sest..noh, seal on niikuinii palju inimesi, ja muidu pole Joanil kedagi..ja.." Mille peale Simon: "Kui see probleemiks muutub ja sa vahetada tahad, tule räägi minuga!" Ja jalutas minema.
Mille peale ma tükkaega itsitan ja mõtlesin, et "Mis pagan see nüüd oli?"

---

Ja tänase koha pealt.. Ärge nüüd öelge, et ma ikkagi ei võtnud oma totrat armsat oranzi mütsikest Eestist kaasa? Mõtlesin, et lähen õue lugema, aga ma siis arvan siiski, et mu jahe ja päikesetu tuba on parem koht.

May 25, 2012

25.mai

Õues on tappev 26º kraadi. Pole õhku, mida hingata.
Õnneks on mu tuba jahe ja hea.

Ja ma "kogemata" tõmbasin Qlabi. Oih. :)
Ja stage management võtab praegu suht üle mu elu. Hurrraaaa.

(Ja Edith õppis just inglise keelsel klaviatuuril igasuguseid täpielukaid ja sümboleid tegema, jee)


----

Ma vihkan, et kõik grupitööd ja info toimib läbi feisbuuki.. Igakord kui ma mõtlen, et peaks midagi grupilehelt uurima, avan feisbuuki, uurin seda, vaatan uudiseid, vaatan notificationeid, ja panen feisbuuki kinni.. Ja siis tuleb meelde, et tegelt oli midagi asjalikku ka vaja uurida.. >_<. bleh.

May 18, 2012

Punk Rock

Oh, Simon Stephens. Sa meeldid mulle, päris palju. Mulle meeldib su stiil, ohniipalju. "Punk Rock" on siis Simon Stephensi näidend, üks paljudest, Pornography on ka seal hulgas, ja noh, Porno on ju ka kole-kaunis näidend.  Sama oli Punk Rockiga. Kole teema, ilus näidend.

Nomadic Players mängisid seda Arad Gochi teatris. Oh, küll nad on endale andeka trupi kokku saanud. Nad suutid pinge selleni kasvatada, et ma võpatasin lihtsalt iga liigutuse peale, mis näitlejad laval tegid, sest pinge oli...taevas.

Ma ei tahagi midagi palju öelda, suurepärane oli. Natuke segane, jättis lahtisi otsi, aga see on vist Stephensil kombeks. Taaskord tahaks lugeda skripti, sest teine komme Stephensil on, on jätta hästi palju lahtisi otsi ka lavastajale (kuigi mulle tundub, et seekord päris nii polnud..)

Tahan veel öelda, et ma vihkan blackoute. Ja ma vihkan kui muusika on seal lihtsalt nime pärast. Ehk igakord kui oli blackout/stseeni vahetus, mängiti hästi valjult punk rokki. Blergh. Nagu pagana The Mourningus, blergh.

Aga, ei, suurepärane, muidu. Aah! Ai mulle meeldib teater!

May 15, 2012

Muru Lugu

Filmivad, Gemma, Kristina, Tabby, Edith. Edith tahab Gemmale öelda, et mine muru peale, siis on pehmem paljajalu. Muidugi ei tule sõna "muru" meelde inglise keeles. Ütlen siis talle "Muru!" ja seletan, et see on, see noh..Kristina tuleb vahele ja ütleb, et "Grass".
Gemma: "It's good to know these words in Estonian you know. What if you faint, and if you won't get lied onto grass, you'll die. And then you're taking your last breaths, and all you can say is "Murruuu..muruu.." and then everyone would be "OMG, what is she trying to say???!" but then there's me and I'll know then that it means Grass in Estonian, so I can yell at them, at let them place you on grass, and then I'll save your life!"


Vot.

15.mai

Ma ei tea, mulle meeldib olla teatris kella 9st hommikul kella 5-6-7ni õhtul. See on sigaväsitav ja stressirohke ja vastik ja palju on passimist, aga siiski.. pole sellele meeldimisele vist vastast.
Sellepärast ma siin vist olengi.

Aga siiski tahaks praegu lihtsalt istuda maha ja jalgu trampida ja jonnida ja mitte midagi teha. (Aga nii ma tunnen peaaegu koguaeg, niiet vahet vist pole..).

Aga kuidagi tühi tunne oli võtta 40 lambipirni laest alla. Meh.